Премʼєрка Бангладеш пішла у відставку та залишила країну на тлі кривавих протестів

Тепер у державі під керівництвом армії сформують тимчасовий уряд

Бангладеш
У протестах загинули близько 100 осіб

Після нової хвилі антиурядових протестів у Бангладеш прем'єр-міністерка Шейх Хасіна подала у відставку. Вона вже залишила країну та виїхала до Індії. Контроль над державою зараз здійснює армія.

Ймовірно, під контролем військових буде створений тимчасовий уряд. Начальник штабу армії Вакер Уз Заман веде переговори з головними політичними партіями та готується звернутися до нації. Про це у понеділок, 5 серпня, повідомляє Reuters.

За даними джерел, вже колишня очільниця уряду Бангладеш вилетіла на військовому гелікоптері з резиденції Бангабхабан. Її супроводжувала молодша сестри Шейх Рехана. За даними ЗМІ, вони виїхали до Західної Бенгалії в Індії.

Премʼєрка Бангладеш Шейх Хасіна
Премʼєрка Бангладеш Шейх Хасіна

Ця подія може свідчити про падіння чинного уряду. Армія буде вирішувати подальші кроки, ймовірно, створення тимчасового уряду. Також відомо, що під час протестів загинули 98 людей, включаючи 13 поліцейських, десятки інших були поранені. Це найбільша кількість жертв під час протестів в новітній історії Бангладеш за один день.

Правоохоронці застосували сльозогінний газ проти мітингувальників, які перекривали магістраль у місті. Протестувальники нападали на будинки та офіси, де перебували депутати правлячої партії. На околицях міста палають щонайменше чотири швейні підприємства. Це може призвести до втрати робочих місць та погіршення економічної ситуації, оскільки Бангладеш є другим за величиною експортером одягу у світі після Китаю.

Протестувальники

Велика кількість поліції, військових і представників правлячої партії контролюють автомагістралі та об'їзні дороги до столиці. В інших містах також встановлено блокпости. Через комендантську годину на вулицях мало людей і транспорту, а тих, хто виходить за нагальними потребами, допитують силовики.

У Бангладеш тривають протести

У липні цього року тисячі студентів вийшли на вулиці, виступаючи проти системи квот на державні посади. Більшість цих квот резервувалися для родичів ветеранів війни за незалежність Бангладеш від Пакистану 1971 року. Протестувальники вважали цю систему несправедливою. У Бангладеш з населенням 170 мільйонів понад 30 мільйонів людей не мають роботи і не навчаються. Демонстранти вимагали відставки прем'єрки Хасіни.

21 липня суд Бангладеш скасував більшість квот на державні посади. Організатори протестів заявили, що рішення Верховного суду не означає закінчення протестів. 4 серпня військові в Бангладеш оголосили безстрокову комендантську годину, а влада відключила мобільний інтернет і соціальні мережі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube