Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Денис Шмигаль та Дональд Туск обговорили ситуацію на кордонах
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів переговори зі своїм польським колегою Дональдом Туском. Темою номер один стала важка ситуація на кордонах. Нагадаємо, там досі протестують фермери.
Український голова уряду запропонував Тускові разом знайти компроміс в цьому питанні. Про це повідомляє пресслужба Шмигаля.
Прем'єр-міністр вважає, що ситуація на кордонах загрожує певними ризиками. Окремо він наголосив на неприйнятності інциденту із розсипаним на дорозі українським зерном.
"Радикальна риторика в цьому питанні недопустима. Запропонував польському колезі у діалозі між нашими урядами знайти рішення, яке підтримає українських аграріїв і не нашкодить польським фермерам", - зазначив Шмигаль.
Окремо голова уряду зазначив, що зростає імпорт зернових з третіх країн. Зокрема - з росії, що є абсолютно неприпустимим.
"Україна і Польща мають об'єднати зусилля для недопуску російської продукції на європейський ринок. Маємо бути об'єднаними проти спільних викликів і ворогів, що загрожують безпеці Європи", - підкреслив Шмигаль.
Під кінець посту він традиційно подякував польському народу за потужну підтримку під час війни.
Нагадаємо, що наразі ситуація є досить поганою. З 9 лютого польські аграрії відновили протести та, як наслідок, блокування кордону. Підлив масла у вогонь ще й інцидент, коли протестувальники спилювали пломби на українських фурах, внаслідок чого зерно висипалося просто на асфальт. Це викликало міжнародний скандал та загострення відносин Києва та Варшави.
Станом на зараз заблоковані аж шість прикордонних переходів. В чергах стоять понад 1200 українських вантажівок. В свою чергу, окремі українські водії вже розпочали свої дзеркальні акції протесту. Учасники акції розташували плакати з написами українською, польською й англійською мовами на своїх машинах. Вони мають намір перешкоджати руху польських вантажівок, які об'їжджають загальну чергу.
Загалом ситуація зараз є далекою від завершення. Знайти політичне рішення сторонам поки що не вдається, а фермери залишаються невдоволеними та виступають проти українського експорту та навіть транзиту. Тим часом кордон заблоковано, відносини між державами псуються.
Нагадаємо, що збройне угруповання росії за рік наростили в рази: які військові події 2023 року вважати дійсно вдалими для України, розмірковує військовий аналітик Сергій Грабський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.