Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
У МЗС Румунії назвали поведінку Орбана неприйнятною
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан потрапив у скандал через свій шарф із зображенням карти "Великої Угорщини". До складу якої "включили" частину України і Румунії. У ньому він прийшов на зустріч із футболістом Балажем Джуджаком, котрий провів прощальний матч за національну збірну.
Відео, де він у фанатському шарфі поруч з футболістом Орбан виклав у соціальній мережі. Публікація з'явилася у понеділок, 21 листопада.
На його шарф звернув увагу депутат Європарламенту Даніель Фройнд. Він поділився цією публікацією на своїй сторінці та зазначив, що такі витівки Орбана "дуже заспокійливі для країн-сусідів".
"Прем'єр-міністр Угорщини – у шарфі з картою "Великої Угорщини". Як заспокійливо для сусідів Угорщини", – наголосив Фройнд.
У МЗС Румунії у відповідь на такий інцидент передали послу Угорщини у Бухаресті "тверде несхвалення" вчинку Орбана. Там заявили, що "подібний жест перебуває в очевидному контрасті з атмосферою відкритості та поновленням двостороннього діалогу з нагоди нещодавніх консультацій, які румунський міністр закордонних справ провів у Будапешті як з угорським колегою, так і угорським прем'єром". У МЗС України поки не коментували зухвалий вчинок Орбана.
Історична довідка. Австро-Угорщина у 1867-1918 роках була великою державою в Центральній Європі. Федерація Австрійської імперії та Угорського королівства. Географічно — друга за величиною країна в Європі після російської імперії і третя за чисельністю населення (після росії та Німецької імперії). Займала території Австрії та Угорщини, а також Чехії, Словаччини, Хорватії, Словенії, Чорногорії, частини Італії, Польщі, Румунії, Сербії, України. Заснована після компромісної угоди між Австрією і Угорщиною. Столиця — Відень. Офіційною мовою була німецька та угорська, також у різних частин імперії хорватська та польська. Була населена різними народами, провідну роль серед яких відігравали австрійські німці та угорці.
Також Австро-Угорщина стала третім за величиною виробником і експортером побутових електроприладів, промислових електроприладів і обладнання для вироблення електроенергії для електростанцій після Сполучених Штатів і Німецької імперії. У 1918 році внаслідок поразки у Першій світовій війні розпалась на ряд незалежних держав.
Угорський депутат Ласло Тороцкаї з нагоди святкування Польщею Дня Незалежності побажав Польщі, щоб вони незабаром "знову зустрілися на спільному польсько-угорському кордоні". Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко відреагував на скандальну заяву і закликали уряд Угорщини засудити висловлювання угорського депутата, які "підвішують двосторонні відносини" та не відповідають духу добросусідства.
Нагадаємо, Угорщина позбавиться 7,5 мільярдів євро фінансування від ЄС через корупцію і порушення принципів демократії. Крім того, в Угорщині змінили правила безкоштовного проїзду для українських біженців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.