Правила обліку військовослужбовців у відпустці: як відпочити та не потрапити до списків дезертирів

Після прибуття до місця відпустки військовий повинен не пізніш як наступного дня стати на облік

Правила обліку військовослужбовців у відпустці: як відпочити та не потрапити до списків дезертирів
Фото: armyinform.com.ua

Відпустка для військового має бути правильно оформленою. Погодження рапорту в командира, отримання відпускної картки — це лише початок. Тож, аби не відпочити так, щоб потім потрапити в списки тих, хто самовільно залишив військову частину, Юридична сотня підготувала поради щодо правильного оформлення відпустки. Про них розповідає Інформатор.

Порядок обліку військових у відпустці регулює Додаток 2 до Статуту гарнізонної та вартової служби. Після прибуття до місця відпустки військовий повинен не пізніш як наступного дня стати на облік в органі управління Служби правопорядку в гарнізоні або у найближчому територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат), а за день перед вибуттям до місця служби знятися з обліку. 

Якщо місце відпустки віддалене від військової комендатури або ТЦК та СП на відстань понад 30 км, військовослужбовець може стати або знятися з обліку в органі місцевого самоврядування.
Про час взяття на облік і зняття з нього на відпускній картці або посвідченні про відрядження роблять відповідну позначку. 

При зміні адреси, одержанні дозволу на подовження відпустки у зв’язку з хворобою чи з інших причин, що затримують вчасний виїзд, військовослужбовці мають негайно повідомити про це орган управління Служби правопорядку ТЦК та СП, де вони стали на облік.

В органі управління Служби правопорядку та в ТЦК та СП ведеться книга обліку військовослужбовців, які перебувають у відпустці або відрядженні, за формою: 

  • Військове звання. 
  • Прізвище, ім’я та по батькові. 
  • З якої військової частини прибув і коли. 
  • Мета прибуття. 
  • Номер і дата посвідчення про відрядження або відпускної картки. 
  • Адреса та місце проживання на час відпустки. 
  • Коли повинен прибути до своєї частини. 
  • Позначка про причину затримки і на який строк. 
  • Позначка про зняття з обліку. 

Якщо військовослужбовець затримався в дорозі до місця відпустки чи місця своєї служби внаслідок непередбачених перешкод у сполученні або через хворобу, начальник органу управління Служби правопорядку повідомляє про причину затримки командирові військової частини, з якої військовослужбовець прибув, і подовжує відпустку на фактичний строк затримання. 

У разі смерті або тяжкої хвороби близьких родичів військовослужбовця (батька, матері, дружини та близьких її родичів, дітей, рідних братів, сестер або інших осіб, які його виховували), а також пожежі або стихійного лиха, від яких постраждала сім’я військового, що перебував у відпустці, начальник органу управління Служби правопорядку має право подовжити відпустку на строк до 10 діб, негайно повідомивши про це командира військової частини, з якої прибув військовослужбовець. 

Раніше Інформатор повідомляв, що Верховна рада України прийняла законопроєкт "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" про надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану. Тепер українські захисники отримають право на 10-денний відпочинок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube