В Україні чекають на нову серію ракетних ударів по об'єктах енергетики цієї зими
Україну очікує друга зима в умовах повномасштабної війни. Росіяни, ймовірно, знову битимуть по енергетичній інфраструктурі України, намагаючись занурити українців у темряву та холод. А Україна продовжить теперішній метод ведення війни - наша армія буде комбінувати "повзучий" контрнаступ малими групами піхоти та далекобійні удари по російській логістиці.
Про це пише CNN з посиланням на експертів. Видання зазначає, що Україна не готова ризикувати життями своїх військових, тому на фронті використовує невеликі групи піхоти для перевірки укріпленої російської оборони. Такий стиль - це також необхідність, адже російські дрони помічають масове зосередження сил ЗСУ та скеровують на них масований артилерійський вогонь.
Експерти зауважують, що на цей стиль ведення війни менше впливають грязюка та туман зимових місяців. А тому в ЗСУ очікують, що зимова погода не сильно вплине на просування контрнаступу.
"Серйозною перешкодою під час просування може стати погода. Але з огляду на те, як ми рухаємося вперед, а ми здебільшого просуваємося без використання техніки, я не думаю, що це сильно вплине на той етап контрнаступу", - цитує CNN генерала Олександра Тарнавського.
CNN пише, що водночас українці користуються перевагами далекобійної артилерії, яку отримали від західних партнерів. До того ж Київ різко посилив дальні ракетні та безпілотні удари по російських військових вузлах: пунктах управління, постачання палива та боєприпасів, транспортних вузлах.
Начальник штабу оборони Великої Британії адмірал Ентоні Радакін вважає, що такі атаки, ймовірно, продовжуватимуться та посилюватимуться, бо зимова погода погіршить просування ЗСУ на землі. А очікуване постачання німецьких ракет великої дальності Taurus і американських ATACMS підкреслить зосередженість України на руйнуванні російської інфраструктури (CNN зазначає, що у межах української території).
"Здатність доставити 500-фунтову боєголовку з неймовірною силою на великі відстані призведе до великих проблем для критично важливих російських вузлів матеріально-технічного забезпечення та пов’язаної з ними інфраструктури, як-от мостів, а також укріплених командних і контрольних центрів. за лінією фронту", - писало військове інтернет-видання WarZone.
CNN також пише, що у різних ЗМІ часто та помилково стверджують, що у росіян закінчуються ракети та інші боєприпаси. В Україні чекають на нову серію ракетних ударів по енергетиці. Проте, за рік українці вдосконалили протиповітряну оборону.
"Минулого року не було ні Patriot, ні NASAMS, ні IRIS-T, ні SAMP-T, ні багатьох інших. Наша система протиповітряної оборони стала ще більш комплексною та досвідченою… До зими вона стане ще сильнішою", - цитує CNN прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Зазначається, що виробництво енергії в Україні за рік зросло. Проте проблемою залишається її розподіл. Автотрансформатори - у дефіциті, а взимку, швидше за все, будуть відключення електроенергії.
Щодо росії, то наступного року країна-терористка через війну в Україні може відчути серйозніші економічні наслідки. Кремль нав’язав ідею про те, що захист країни є екзистенційною битвою - тут немає суспільної незгоди. Санкції завдали шкоди, але ще не завдали руйнації, ціна на нафту допомагає обмежити збитки державного бюджету.
CNN зазначає, що в умовах, коли економіка все більше присвячується підтримці військової машини (не менше 6% ВВП буде витрачено на армію 2024 року), стреси зростають: нестача робочої сили та інфляція, а також слабкий рубль. Путін не захоче скорочувати соціальні витрати напередодні виборів наступної весни, коли більшість аналітиків очікують зниження цін на нафту й газ.
"Багато речей впливатимуть на майбутнє цього конфлікту наступного року. По-перше, обидві сторони повинні витримати бруд, мороз і туман зимових місяців", - резюмувало видання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.