Повторний наступ з Білорусі та росії: в ДПСУ розповіли, чи є загроза прориву кордону

Читать на русском

Росія не має достатньо сил на території Білорусі, щоб звідти повторно вторгнутися в Україну, кажуть у ДПСУ

Читать на русском
ДПСУ
На кордоні є загроза з боку російських диверсантів

Росія не має достатньо сил на території Білорусі, щоб звідти повторно вторгнутися в Україну, кажуть у ДПСУ

Ситуація на кордоні з Білоруссю залишається повністю контрольованою. Натомість з території росії є загроза прориву диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ). Найбільша активність диверсантів фіксується у Сумській області.

Про це в ефірі телемарафону розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко. За його словами, наразі по той бік білоруського кордону не зафіксовано переміщення чи перебування сильного угрупування. Наразі росія не має достатньо сил на території Білорусі для вторгнення звідти в Україну.

"Звісно, ми маємо бути готові до розвитку будь-яких ситуацій, тому постійно нарощуються й інженерні укріплення біля лінії кордону, і фортифікаційні укріплення в прикордонні", - заявив Демченко.

Водночас, нагадав речник, з території рф окупанти не припиняють обстріли території Чернігівської, Сумської та Харківської областей. Ворог обстрілює мирні населені пункти різними видами зброї. Зокрема, завдає ударів з авіації та дронами.

Окрім того, залишається загроза з боку російських диверсантів. Демченко каже, що найбільш активним напрямком для ДРГ залишається Сумська область. Інколи росіяни здійснюють "вилазки" й у Харківській області.

"Але наші воїни добре розуміють цю загрозу, тому і відбуваються постійні тренування, взаємодія, налагодження взаємодії між підрозділами, які стоять поряд, щоб усі складові мали один напрямок, щоб відстежувати спроби заходу ДРГ. Зокрема, використовуються технічні засоби, зокрема БпЛА, щоб завчасно викривати ворога, і відразу по таких групах відкривається вогонь", - додав речник ДПСУ.

Наступ з Білорусі: заява Зеленського

12 березня президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю французьким ЗМІ BFM TV та Le Monde заявив, що переконаний в тому, що ядро російської армії в Україні вже знищено, але оборонні рубежі на кордоні з Білоруссю не завадять. Попри це, на думку очільника країни, наступу з Білорусі не очікується, бо росіяни на це не спроможні.

Попри це Україна залишається напоготові та будує фортифікаційні споруди одразу на трьох напрямках: у східних, південних та північних регіонах нашої країни. Ці лінії оборони простягаються на тисячі кілометрів і зможуть бути надійними незалежно від того, які на дворі пора року чи від того, якою зброєю битимуть окупанти.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

В останні дні росія переживає серію вибухових подій, які вражають усім своєю масштабністю. За цей час сталося підірвання залізничного мосту, а також атака на металургійний завод. Однак, головною та найшокуючою подією стало потоплення російського патрульного корабля "Сергій Котов". У спробі розібратися у причинах цих подій, ми звернулися до Майора запасу та учасника війни, Олексія Гетьмана. Чи це ознака погіршення стану російської ППО, або можливо це наслідок проведення "спецоперації" - питання, яке залишається відкритим.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.