Повітряних тривог буде більше: у Білорусі почастішали вильоти російської авіації

Читать на русском

Хоча ворог і раніше міг завдати ракетного удару по всій території України в будь-який момент, кажуть експерти

Читать на русском
Повітряних тривог буде більше: у Білорусі почастішали вильоти російської авіації

Хоча ворог і раніше міг завдати ракетного удару по всій території України в будь-який момент, кажуть експерти

Моніторингова група «Беларускі Гаюн» фіксує різке збільшення активності авіації супротивника на території окупованої Білорусії. Зокрема, тільки за 26 жовтня було зареєстровано 12 злетів винищувачів з аеродромів нашого північного сусіда. Поки що мова йде про тренувальні польоти, але ситуація може змінитися будь-якого моменту.

ЗСУ не фіксує збільшення кількості бойових літаків, але…

Моніторингова група «Беларускі Гаюн» встановила, що 26 жовтня з аеродрому «Барановичі» на заході Білорусі, за 135 км від українського кордону, російські винищувачі підіймалися в повітря сім разів. Водночас з аеродрому «Мачулище», поблизу Мінська, три літаки злітали п’ять разів за день.

Вдалося встановити, що це не стандартні МІГ-31, а спеціальна його модифікація — МІГ-31К. Ці винищувачі можуть нести на собі гіперзвукові аеробалістичні ракети Х-47М2 «Кинджал». Ракети є модифікацією «Іскандерів». Запущені з літаків МІГ-31К, вони можуть долати відстань у 2000 км. Тобто зоною ураження цих ракет може бути вся територія України і левова частка Європи. Для цього винищувачам не потрібно, навіть, наближатися до кордону.

З погляду військової практики, переміщення винищувачів МІГ-31К не є чимось екстраординарним, повідомив «Радіо.Свобода» речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Що стосується авіації, яка розміщена на цих аеродромах, то є повна картина в Повітряних сил України, що й де там відбувається, яка саме техніка там розташована. Кількість цієї техніки є сталою. Збільшення (носіїв — ред.) «Кинджалів» не став би відносити до чогось резонансного. Тому що цей МІГ сьогодні може бути тут, завтра — у Криму. Тим паче той «Кинджал» можна запускати й із росії. Тобто це не є чимось таким сенсаційним», — пояснив експерт. Водночас додає він, загроза з боку Білорусі зростає.

Можливий новий напад на Київ та Західну Україну

Агресивні заяви та дії керівництва росії та окупованої Білорусі можуть свідчити про те Генеральний штаб, що ймовірність спроби нового наступу з території Білорусі зростає. Як заявив під час брифінгу 20 жовтня заступник начальника головного оперативного управління Генштабу Збройних сил, бригадний генерал Олексій Громов.

«Посилюється агресивна риторика військово-політичного керівництва Росії та Білорусі, якою супроводжується розгортання регіонального угруповання військ так званої Союзної держави. Загроза відновлення Збройними силами Російської Федерації наступу на північному фронті зростає», — зазначив бригадний генерал.

Росія також може спробувати відрізати західні області України від решти території.  Україна до цього готується. У Генштабі повідомляють, що в Білорусі відбувається розгортання російських підрозділів різних родів військ, та заходи з підготовки до прихованої мобілізації. 

«Путін підіймає ставки»

Військовий експерт Петро Черник вважає, що активізацію льотної активності росіян на території окупованої Білорусі варто сприймати в контексті подій на фронті та на міжнародній арені. Він погоджується, що ймовірність нападу військ ворога з території Білорусі є, але вважає, що йдеться передовсім про подальше нагнітання ситуації.

«Путін підіймає ставки — усе дуже просто. Потенційно можливий удар із Білорусі — нічого не змінилося за сім місяців. Нового нічого нема.Так було впродовж усієї війни… Ніхто не знає чи буде й коли буде напад зі сторони Білорусі, але до цього треба готуватися», — каже експерт.

Петро Черник вважає, що паніка і страх — головна зброя кремля

Петро Черник вважає, що паніка і страх — головна зброя кремля

На його думку, ці події є, у тому числі частиною психологічної операції, спрямованої на поширення в Україні та на Заході розгубленості, паніки, втоми від війни, що повинно, на їхню думку, схилити нас капітуляції. Показові польоти МІГ-31К можуть бути спрямовані для демонстрації можливостей росії завдавати ударів по території Західної Європи. У зоні досяжності ракет «Кинджал», які можуть нести ядерну боєголовку і, за словами розробників, невразливі для ППО НАТО, перебувають такі європейські міста, як Париж і Лондон.

«Путін програє війну. Вони терплять стратегічну поразку, шукають способу, як нанести якомога більшого ураження Україні. Їм треба виходити із ситуації, а вони не можуть із неї вийти. Їм потрібні переговори, а переговорів нема й не буде. Вони шукають способу посадити нас за стіл переговорів на своїх умовах, але не посадять»,— каже пан Петро.

Тому в хід іде все: і ядерний шантаж, і звинувачення у виробництві «брудної» бомби, і «часткова мобілізація», і «референдуми», пошуки союзників чи «корисних дурнів» серед західних еліт. На цьому тлі постійні повітряні тривоги теж мають стати гібридною зброєю кремля. Адже вони порушують роботу підприємств, поширюють поміж населення тривогу.

«Паніка і страх — головна зброя кремля», — каже пан Петро. Проте він закликає не ігнорувати повітряні тривоги, адже ворог може вдарити по цивільних об’єктах у будь-який момент.

Нагадаємо, цієї ночі росіяни знову обстріляли Запоріжжя та Київщину. Фахівці вже підрахували, скільки ракет та дронів випустили росіяни по Україні в жовтні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Богдан Зосимчук

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.