Повернення 230 українців: Буданов розповів про масштабний обмін полоненими та роль ОАЕ в його організації

Серед звільнених з полону рф є абсолютно всі категорії - від ЗСУ до бойових медиків, захисників Зміїного, Азовсталі, прикордонників, поліцейських, нацгвардійців та цивільних

Кирило Буданов
3 січня Україні вдалося повернути додому 230 українців

В Україну завдяки тривалому та складному обміну повернулися 230 захисників та цивільних. В групі - представники різних категорій, включаючи бойових медиків, захисників острова Зміїний, працівників ЧАЕС, Азовсталі, прикордонників, поліцейських, нацгвардійців та ЗСУ. Обмін став можливим завдяки домовленостям з ОАЕ.

Про це повідомив очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов у себе в телеграм-каналі. За його словами, обмін, який відбувся сьогодні, був результатом довготривалої підготовки та важливого співробітництва зі стороною Об'єднаних Арабських Еміратів.

 

Цей важкий процес дозволив забезпечити повернення українських героїв на батьківщину, об'єднуючи різні категорії захисників, які вже з перших днів війни були захоплені в різних регіонах. Зокрема, серед звільнених з полону - захисник острова Зміїного з Одещини 22-річний Олександр Куртєв, який перебував у полоні без зв'язку з рідними майже два роки.

"Я не можу в це повірити , але ми тебе вибороли. Дякую всій команді координаційного штабу за невпинну роботу над звільненням наших полонених", - написала дівчина прикордонника Ярослава Хаджи в своєму Instagram.

Дівчина Куртєва дочекалася повернення хлопця з полону. Фото: ppqvol/Instagram
Дівчина Куртєва дочекалася повернення хлопця з полону. Фото: ppqvol/Instagram

За даними ГУР, всього за час повномасштабної війни з російського полону  звільнили 2828 українців. Як повідомив представник ГУР Андрій Юсов, 230 українських військових і цивільних, які сьогодні повернулися з полону, уже направлено до медичних закладів. Їм буде надана перша медична допомога і проведено усі необхідні обстеження.

"Перші тижні триватиме процес постізоляційного супроводу. Йдеться про медичне обстеження і отримання важливої інформації від полонених", - зазначив представник ГУР в ефірі телемарафону "Єдиних новин".

Він відзначив роль ОАЕ у реалізації нинішнього великого обміну. Окремо нагадав, що до попередніх обмінів були залучені такі країни, як Туреччина, Польща, Саудівська Аравія.

Мітинги рідних та гуманітарні посилки: що відбувалося напередодні

Головне управління розвідки сподівалося, що обміни військовополоненими між Києвом та москвою поновляться вже до кінця 2023 року. Але, як бачимо, це стало можливим лише 3 січня 2024 року.

У Києві 17 грудня родичі та близькі полонених захисників України виходили на мітинг на Софіївську площу, щоб нагадати суспільству про необхідність повернення кожного українця до останнього з ворожих тенет. Прийшли матері, дружини, діти та родичі бійців, що боронили Азовсталь. Вони стояли під дощем, розгорнувши плакати назустріч водіям, що проїжджали повз - і слід зазначити, що багато хто з них подавав сигнали на підтримку полонених.

22 грудня Україна з росією вперше обмінялися гуманітарними вантажами для полонених. Зустріч пройшла за посередництва Червоного Хреста. Сторони мали змогу передати гуманітарні пакунки та листи для військовополонених обох країн. Окрім цього, до України прибули чотверо наших громадян. Нагадаємо, що перед сьогоднішнім останній обмін самими полоненими пройшов ще в серпні 2023 року.

У неділю, 31 грудня, на мітинг-нагадування в центрі Києва також виходили родичі та друзі українських військовополонених. Вони вимагали звільнення захисників, яких тривалий час утримувала росія. Акція "Free Azov" проходила біля столичного ТРЦ "Гулівер". Півтори сотні людей тримали таблички "У полоні на свята", "Ти чекаєш Новий рік, а я - чекаю сина", "Полон вбиває", "Поверніть героїв додому". Дехто символічно стягнув зап'ястки рук пластиковими стяжками.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube