Порушення зв'язку з богом, головний біль від прищепленого вчителя і люциферин у вакцині: топ міфів про вакцинацію проти COVID-19 з соцмереж

Розповідаємо про найбожевільніші міфи та теорії

Порушення зв'язку з богом, головний біль від прищепленого вчителя і люциферин у вакцині: топ міфів про вакцинацію проти COVID-19 з соцмереж

Пандемія COVID-19 триває вже другий рік. Хвороба викликається коронавірусом SARS-CoV-2, і від COVID-19 вже померло понад 4,7 мільйона осіб, у тому числі й майже 56 тисяч українців. Учені в усьому світі старанно працювали над створенням вакцин і змогли розробити кілька робочих препаратів.

Однак є люди, які заперечують усі блага сучасної медицини та категорично відмовляються вакцинуватися від COVID-19. Причому як аргумент проти вакцинації вони призводять найрізноманітніші "факти". Інформатор вирішив зробити добірку найбільш божевільних фейків про вакцинацію, які вдалося зустріти в соцмережах.

Ми виступаємо за вакцинацію від COVID-19. Даний матеріал ми створили з метою ознайомлення з існуючими фейками. Вакцини рятують життя, і лише завдяки масовій вакцинації людство зможе побороти вірус і повернутися до нормального життя.

Почнемо з того, що проблема недовіри до вакцини проти COVID-19 існує в усьому світі. І якщо з побоюваннями з приводу Sputnik V ще можна погодитися, то світові виробники, на зразок Pfizer, BioNTech, Moderna, AstraZeneca і інші провели не один десяток досліджень і випробувань, перш ніж представити робочу вакцину. Недовіра до препаратів викликана, у першу чергу, великою кількістю дезінформації, яка з блискавичною швидкістю поширюється в соцмережах. Дезінформація стала глобальною проблемою, і навіть Facebook, Twitter, YouTube і інші платформи змушені активно видаляти такий контент.

Одним із головних аргументів противників вакцинації проти COVID-19 є те, що вакцину розробили в рекордно короткі терміни. Вони стверджують, що на розробку вакцин від віспи, поліомієліту або сказу пішли роки, тому неможливо так швидко створити безпечний препарат. Луї Пастер розробляв вакцину від сказу близько 5 років і представив її в 1885 році, а щеплення від поліомієліту Хіларі Копровський створив в 1950 році. З цього часу світова наука й медицина зробили величезний крок уперед, і тепер вчені можуть проводити дослідження набагато швидше.

Вірусу не існує

Серед противників вакцинації зустрічаються різні теорії. Починається все запереченням існування коронавірусу - начебто, "люди вмирають від туберкульозу й раку легенів, а вірус просто придумали для маскування". До речі, нерідко публікації антивакцинаторів у соцмережах містять безліч орфографічних помилок.

 

Порушення зв'язку з богом, головний біль від прищепленого вчителя і люциферин у вакцині: топ міфів про вакцинацію проти COVID-19 з соцмереж 1

Порушення зв'язку з богом, головний біль від прищепленого вчителя і люциферин у вакцині: топ міфів про вакцинацію проти COVID-19 з соцмереж 2

Разом з вакциною людині імплантують наночіп

Один із найпоширеніших фейків - людям разом із вакциною імплантують наночіп. Навколо цієї теорії будуються вже інші, на зразок роздачі інтернету, зв'язку через цей чіп із вишками 5G і появи MAC-адресів щеплених людей. Начебто, цьому чіпу не потрібно підзаряджатися і він передає інформацію про всі дії людини. Той факт, що при скануванні поряд зі щепленою людиною не з'являється жодних MAC-адресів автори цієї теорії пояснюють тим, що деяким людям колять пустушки, щоби не сіяти паніку.

MAC-адреса "привитых людей"
MAC-адреси "щеплених людей"

Порушення зв'язку з богом, головний біль від прищепленого вчителя і люциферин у вакцині: топ міфів про вакцинацію проти COVID-19 з соцмереж 4

Одна з таких історій напередодні набула широкого поширення. Мама одного з одеських школярів заявила, що її дитина відчуває головний біль під час уроків. Вона стверджує, що голова болить і в інших дітей, які сидять поблизу вчителя. "З 1 вересня все було нормально, а останні два тижні (після вакцинації вчителів) у дітей почалися скарги", - говорить жінка. Також вона повідомила, що всіх вакцинованих вчителів можна виявити за допомогою Bluetooth, але для цього потрібно не встановлювати оновлення на свій смартфон, адже "технологічні компанії покривають виробників чіпів і з виходом оновлень прибирають можливість виявити вакцинованих людей". Усі аргументи щодо того, що телефон відображає MAC-адреси пристроїв, на зразок навушників, такі люди відкидають.

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от ПОДСЛУШАНО ОДЕССА НОВОСТИ (@odessa_hello)

Вакцини містять важкі метали

Ще один вид фейків - вакцини містять важкі метали. Прихильники теорій змови стверджують, що вони змогли виявити це в... аеропортах. Нібито людям видавали паспорти вакцинації, але вони самі не проходили курс щеплення. І в аеропортах людей змушували "проходити через нові сканери, які не змогли знайти метали", і таким чином ставало ясно, що вони не вакциновані.

Порушення зв'язку з богом, головний біль від прищепленого вчителя і люциферин у вакцині: топ міфів про вакцинацію проти COVID-19 з соцмереж 5

У вакцини додають люциферин та інші речовини

Деякі противники вакцинації дійшли до того, що почали розбирати склад вакцини, а точніше те, "що виробник не вказав на етикетці". Нібито, у складі вакцин містяться: формальдегід, фенол, гідроксид алюмінію й тіомерсал, який начебто викликає аутизм. Проте найцікавішою речовиною, яку "забули вказати", є люциферин. Нібито люциферин може зберігати в собі інформацію і привласнювати людині ідентифікаційний номер чи штрихкод. Незалежні фактчекери з Reuters уже спростовували цю інформацію. Люциферин — це світловипромінююча речовина, яка не може зберігати в собі інформацію. І насправді жодна з вакцин проти COVID-19 не містить люциферин. VoxCheck раніше спростовував схожий фейк, що люціферази і квантові точки у вакцинах зчитуватимуть всю інформацію з людей.

Порушення зв'язку з богом, головний біль від прищепленого вчителя і люциферин у вакцині: топ міфів про вакцинацію проти COVID-19 з соцмереж 6

Порушення зв'язку з богом і передача в рабство

Також противники вакцинації стверджують, що вакциновані люди мають проблеми з 8-м геном. За запевненням авторів, цей ген відповідає за емоції, свідомість та зв'язок з богом. "У душі є сенсори, які налаштовані на вібрації бога. Вакцина закриває ці сенсори і людина втрачає зв'язок з Творцем", - говорять експерти в області генетики користувачі соцмереж.

Порушення зв'язку з богом, головний біль від прищепленого вчителя і люциферин у вакцині: топ міфів про вакцинацію проти COVID-19 з соцмереж 7

А найпалкіші прихильники теорій змови стверджують, що вакциновані люди віддають себе в рабство.

"Вакцина має патент, яким володіє Ротшильд, і людина передає себе в його власність. Після цього вакцина вбудовується в ДНК, і таким чином вакцинована людина передає всіх своїх нащадків у рабство", - пишуть у соцмережах.

 Порушення зв'язку з богом, головний біль від прищепленого вчителя і люциферин у вакцині: топ міфів про вакцинацію проти COVID-19 з соцмереж 8

Розвінчування міфів від МОЗ

Міністерство охорони здоров'я України створило список найпоширеніших міфів про вакцину проти COVID-19:

  • Міф: Масова вакцинація призведе до мутації коронавірусу. Правда: Масова вакцинація не лише не призведе до мутації коронавірусу SARS-CoV-2, а й навпаки допоможе запобігти цьому за допомогою колективного імунітету. Якщо прищеплювати значну частину населення, то вірусу не буде, де мутувати, і його нові штами будуть з'являтися з меншою ймовірністю.
  • Міф Американський Червоний Хрест заборонив вакцинованим бути донорами крові. Правда: У соцмережах поширюється фейк, що Американський Червоний Хрест потребує донорів крові, але люди, яких вакцинували проти COVID-19, начебто, не можуть ними стати. Це не правда. На сайті Американського Червоного Хреста зазначено, що люди, яких щепили від COVID-19 інактивованою вакциною (наприклад CoronaVac від Sinovac) або вакциною виробництва AstraZeneca, Janssen, Moderna, Novavax або Pfizer можуть здавати кров для донорства відразу після вакцинації.
  • Міф: Людина може заразитися COVID-19 внаслідок вакцинації. Правда: Неможливо заразитися COVID-19 від вакцин, оскільки жодна з них не містить живого вірусу, здатного викликати хворобу. Вакцини вчать нашу імунну систему розпізнавати й боротися з коронавірусом. Іноді цей процес може викликати такі симптоми, як лихоманка. Вони нормальні і є ознакою того, що організм створює захист від вірусу. Якщо незабаром після вакцинації ви все ж отримали позитивний тест на COVID-19, то можливо, що на момент щеплення вже були інфіковані коронавірусом, але не знали цього.
  • Міф: Вакцина Pfizer призводить до безпліддя в жінок. Правда: Поширюється твердження, що нібито вакцина Pfizer/BioNTech навчить імунну систему організму атакувати білок синцитин, який бере участь у формуванні плаценти, а це, своєю чергою, призведе до безпліддя в жінок. Це не так. Ще під час клінічних випробувань вакцин кілька досліджуваних жінок завагітніли. Понад 130 000 вагітних у США вакцинувалися проти COVID-19. Дослідження більш ніж 35 000 вагітних, яких щепили проти COVID-19 мРНК-вакцинами, показали, що немає жодних доказів того, що вакцини можуть нашкодити вагітній або ембріону.
  • Міф: Вакцини проти COVID-19 викликають імпотенцію. Правда Виробники вакцин запевняють, що не було зафіксовано жодного випадку, коли щеплення проти COVID-19 спричинили б еректильну дисфункцію. Клінічні випробування не виявили таких побічних ефектів. Також виробники ніколи не отримували повідомлень про побічні реакції, пов'язані з еректильною дисфункцією. Разом з тим зараз проводять дослідження, попередні результати яких свідчать про те, що таку проблему може викликати сама хвороба COVID-19.
  • Міф: Вакцина проти коронавірусу викликає розсіяний склероз. Правда: Насправді лише в одному випадку при випробуванні вакцини AstraZeneca повідомили, що в досліджуваного виявили розсіяний склероз, в іншому - запалення спинного мозку. В обох випадках експерти прийшли до висновку, що хвороба не мала відношення до вакцинації.
  • Міф: мРНК-вакцини - генетична зброя, яке змінює наші гени. Правда: мРНК-вакцини проти COVID-19 ніколи не потрапляє в ядро ​​клітини, де розташована наша ДНК. мРНК нікуди не інтегрується, не монтується, не входить у ядро ​​клітини, не змінює геном, а через кілька днів руйнується. Це означає, що мРНК не може впливати або взаємодіяти з нашою ДНК будь-яким чином. Зате мРНК-вакцини працюють із природними захисними силами організму, щоби безпечно виробити імунітет до COVID-19.
  • Міф: Нобелівський лауреат Люк Монтаньє заявив, що всі вакциновані від COVID-19 помруть протягом двох років через антитілозалежне посилення інфекції. Правда: Люк Монтаньє не говорив про смерть усіх вакцинованих від COVID-19 протягом двох років. Вчений вважає, що кількість смертей після щеплення збільшиться через антитілозалежне посилення інфекції, коли антитіла, які формуються проти вірусу, посилюють можливість вірусу викликати інфекцію замість того, щоб захищати організм. Втім, це теж неправда. Ефект антитілозалежного посилення інфекції не зафіксували під час клінічних випробувань вакцин проти COVID-19. Вакциновані люди рідше хворіють COVID-19, а якщо хворіють, то переносять його легше. Це означає, що вакцини не викликають такого ефекту.
  • Міф: Якщо людина раз відмовилася вакцинуватися, вона більше не зможе отримати щеплення безкоштовно. Правда: Людина, яка не отримала щеплення проти COVID-19 з якихось причин, може записатися в список очікування на вакцинацію. Це можна зробити за допомогою сайту або програми "Дія" або звернувшись до роботодавця. Також вона може ще раз записатися на вакцинацію через сімейного лікаря або телефон реєстратури пункту щеплення.
  • Міф: Авіакомпанії рекомендують людям, яких щепили проти COVID-19, не подорожувати літаками через підвищений ризик утворення тромбів. Правда: Міжнародна асоціація повітряного транспорту заявила, що авіакомпанії не надають таких рекомендацій, а вакциновані проти COVID-19 люди можуть подорожувати літаками без будь-яких обмежень. Під час польоту внаслідок тривалої відсутності руху й тиску повітря дійсно може розвинутися тромбоз глибоких вен ніг. Втім, він ніяк не пов'язаний із тромбозами судин головного мозку й черевної порожнини, які рідко реєстрували після вакцинації проти COVID-19. Медичні експерти вважають, що немає підстав вважати, що щеплення проти COVID-19 можуть вплинути на ризик виникнення тромбозів під час повітряних подорожей.
  • Міф: Вакцинація проти COVID-19 може порушити менструальний цикл. Правда: Поки немає досліджень, які підтвердили б вплив вакцин на менструальний цикл. Порушення менструального циклу - досить поширене явище, яке може статися через стрес, зміну ваги, зміну фізичної активності і фонових захворювань. У разі порушення циклу після вакцинації слід звернутися до гінеколога.

Вакцинація проти COVID-19 - це єдиний шанс перемогти хворобу. Вакцинуйтеся й будьте здоровими. Нижче ми залишимо календар вакцинації на жовтень зі сприятливими датами для кожного знака зодіаку (це жарт, вакцинуватися можна в будь-який день).

Вакцинируйтесь
Вакцинуйтеся

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube