Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Історію про те, як у травні 2022 року п’ятого президента не випустили за кордон, суди розглядатимуть вдруге. Матеріали справи відправили на новий розгляд.
У середу, 17 січня, о 16:00 в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду колишній президент Петро Порошенко буде судитися з прикордонниками. Це не єдина спроба довести у суді незаконність таких рішень.
По іншій справі щодо виїзду у травні 2022 року колишньому президенту вперше відмовили у листопаді 2022 року. Це рішення залишив у силі суд апеляційної інстанції.
Ця суперечка дійшла до Верховного Суду, який у жовтні 2023 року вирішив направити справу на новий розгляд.
«Суди попередніх інстанцій у цій справі, вирішуючи спір по суті, не з`ясовували, чи відповідає надана (Петром Порошенко) копія вказаного розпорядження саме тій копії розпорядження Голови Верховної Ради України від 24 травня 2022 року № 229, яка була пред`явлена органу прикордонного контролю при перетині державного кордону 28 травня 2022 року», - йдеться у висновках Верховного Суду.
Крім того, з’ясувалося, що під час перевірки розпорядження у прикордонників виникли технічні проблеми.
«Без дослідження доказів та встановлення з їх урахуванням усіх обставин справи, судами не надано правової оцінки наявності права у (Петра Порошенко) на перетин державного кордону України на підставі наданих (прикордонникам) документів під час введеного в Україні правового режиму воєнного стану», - йдеться у матеріалах справи на сайті судового реєстру.
У позові Петра Порошенка йдеться про відшкодування шкоди, але не вказано, про яку суму йде мова. ЗМІ повідомляють, що компенсація може складати 500 тисяч гривень.
У травні 2022 року прикордонники в чергове не випустили лідера «Європейської солідарності» Петра Порошенка за кордон, де він у Вільнюсі планував взяти участь Парламентській асамблеї НАТО. Про це повідомила народний депутат від «Євросолідарності» Вікторія Сюмар.
Пізніше ЗМІ писали, що підставою для відмови у виїзді прикордонники назвали проблему з підтвердженням дійсності дозвільного документа. З їх пояснення не зчитувався QR-код.
Це був не єдиний випадок, коли колишнього президента зупинили на кордоні. У листопаді 2023 року лідер фракції "Європейська Солідарність" Петро Порошенко планував зустрічі на високому рівні, зокрема, з новим спікером Палати представників Сполучених Штатів, головою Єврокомісії, а також з лідером Консервативної партії Великої Британії. Також політик хотів відвідати Вашингтон у США та взяти участь у партійному форумі Міжнародного демократичного союзу. Але виїхати з України не зміг.
Того разу прикордонники керувались рішенням Верховної Ради, яке підписав віцеспікер Корнієнко. Однопартієць Порошенка Олексій Гончаренко заявив, що саме Корнієнко скасував рішення спікера Стефанчука, яке дозволяло Порошенку виїзд. І цю справу 17 січня буде розглядати львівський суд.
Інформатор писав, що Порошенко дійсно їхав до Орбана.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.