Попри санкції, Угорщина відновлює постачання російської нафти через Україну – Bloomberg

Зобов'язання з постачання сирої нафти взяла на себе угорська компанія Mol

Транзит нафти
Нафта йтиме трубопроводом "Дружба"

Енергетична компанія Mol Nyrt, яка контролює нафтопереробні заводи в Угорщині та Словаччині, заявила про досягнення угоди. Вона дозволить відновити поставки сирої нафти з РФ територією України. І це на тлі санкцій, яка наклала наша країна на ПАТ "Лукойл".

Про це пише видання Bloomberg. Зазначається, що відповідну угоду підписали 9 вересня. Згідно з нею сиру нафту з Росії продовжать постачати трубопроводом "Дружба", який проходить на білорусько-українському кордоні. І якщо раніше за доставку відповідала російська сторона, то тепер таке зобов'язання на себе взяла угорська  Mol Nyrt.

"Нова домовленість забезпечує стійке рішення для транспортування сирої нафти трубопроводом "Дружба", - заявив виконавчий віцепрезидент Mol з перероблювання Габріель Сабо.

Сабо не уточнив, яка саме компанія чи компанії здійснюватимуть постачання з РФ нафти. У "Лукойл" теж не відповіли на запит Bloomberg. 

Припинення транзиту нафти "Лукойлу" через Україну

У липні поточного року у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії Україна заблокувала транзит сирої нафти з країни-агресора через нафтопровід "Дружба", який йшов до Угорщини й Словаччини. Це стало наслідком посилення санкцій РНБО проти російської компанії "Лукойл". Будапешт одразу почав оскаржувати цю заборону.

Угорщина та Словаччина звернулись до Євросоюзу, ініціювавши консультаційну процедуру арбітражного суду. Вимагали скасувати запроваджені обмеження. Тоді прем'єр Денис Шмигаль наголосив, що санкції України не порушують "Угоду про асоціацію з ЄС" і не будуть їх скасовувати. Реакцію Угорщини та Словаччини він назвав "політизованою". А речник українського МЗС заявив, що Україна готова до консультацій із ЄС щодо ситуації з "Лукойлом".

Раніше інформатор писав, що Німеччина та Польща припинили отримувати нафту з РФ нафтопроводом "Дружба" ще у 2023 році, але південною гілкою трубопроводу російську нафти досі імпортували Угорщина та Словаччина.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube