"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Опитування КМІС тривало впродовж 4-10 грудня
Українці здебільшого позитивно ставляться до головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного. Водночас негативно – до його теоретичної відставки. Втім, думки громадян щодо того, чи є у нього конфлікт із президентом Володимиром Зеленським, розбігаються.
Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології. Воно тривало впродовж 4-10 грудня.
Серед публічних військових командувачів саме Залужному громадяни довіряють найбільше – 92%. Ще 5 висловили недовіру до нього, а 3% – не знають його. Голові ГУР МО Кирилу Буданову довіряють 60%, 20% – не довіряють, 2% затрудняються з вибором, а ще 18% не знають його. Водночас 63% українців Олександру Сирському.
Крім того, у ЗМІ протягом останніх місяців з’являються новини про можливий конфлікт між Зеленським та Залужним. У те, що між ними можуть бути певні розбіжності чи тертя, вірять 43% українців. Лише 8% вважають, що ситуація дуже серйозна, а решта 35% вважають ці непорозуміння не дуже серйозними. Ще 39% не вірять у їхній конфлікт, а 18% не змогли визначитися зі своєю думкою.
Водночас переважна більшість опитуваних – 72% – негативно поставилися би до відставки головкома Залужного. Лише 2% респондентів поставилися до цього позитивно. Ще 21% мають нейтральне сприйняття цього, а 5% не змогли сформулювати свою думку.
Також серед опитаних українців, які довіряють В. Зеленському, 71% поставилися би негативно до рішення звільнити Залужного. Лише 3% поставилися би до цього позитивно.
“Сили оборони України та їх командування зберігають потужну суспільну підтримку. Щоденний героїзм захисників та захисниць поза жодним сумнівом у майже кожного пересічного українця.
Саме тому українці розраховують на злагоджену і конструктивну співпрацю між військовим командуванням та політичним керівництвом країни. Раніше ми показували, що більшість українців довіряють Президенту, а 59% довіряють водночас і Президенту, і Головнокомандувачу. Також ми бачимо відверто негативне ставлення до можливої відставки В. Залужного (зокрема, і серед тих, хто довіряє Президенту). Країна потребує щирих об’єднавчих дій на всіх рівнях”, – прокоментував опитування заступник директора КМІС Антон Грушецький.
Раніше цього місяці соціологи зафіксували значне зниження довіри до всіх владних інституцій України з боку громадян. Виключенням стали тільки Збройні сили, які зберігають абсолютно довіру. Водночас, якщо президенту Володимиру Зеленському рік тому довіряли майже 85% громадян, то станом на грудень цього року цей показник знизився до 62%.
Крім того, йшлося, що 88% українців довіряють головкому ЗСУ Валерію Залужному. Однак суттєво впала підтримка Нацполіції, Верховної Ради, Кабміну та судів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.