Понад 1,4 тисячі смертей та 9 тисяч злочинів: Зеленський про звірства окупантів у річницю звільнення Бучі

Читать на русском

Бучу звільнили від російської окупації 31 березня 2022 року

Читать на русском
Деокупація Бучі
Зеленський нагадав, що Буча понад місяць перебувала під окупацією

Бучу звільнили від російської окупації 31 березня 2022 року

Президент України Володимир Зеленський у річницю звільнення Бучі нагадав про воєнні злочини російських окупантів. Місто стало символом звірств армії країни-агресорки. Глава держави заявив, що всіх винних покарають. 

Відповідне відео Зеленський опублікував у Facebook. Окупація міста тривала 33 дні. За цей час росіяни жорстоко вбили 1 400 мирних мешканців, серед яких - 37 дітей.

"Понад 175 людей знайдено в братських могилах і камерах тортур. 9 тисяч російських воєнних злочинів. 365 днів, як це знову вільне українське місто. Символ звірств армії країни окупанта. Ніколи не пробачимо", - підкреслив Зеленський.

"Ми згадуємо ті найстрашніші 33 дні в історії громади та оплакуємо сотні рідних, друзів, знайомих… Усіх, кому не вдалося залишитися після цих 33 днів у живих. Ми – вижили. Ми не забудемо і не пробачимо. Ми відбудуємо кожен сантиметр понівечених окупантами будинків, людських доль і їхніх душ. І ми обов’язково переможемо", - повідомили у Бучанській міській раді. 

Зазначається, що 31 березня у Бучі відкриють Алею борців за Незалежність. Там вшановуватимуть Героїв, які загинули в бою за Україну. Заходи до річниці визволення Бучі:

  • 14:00 — покладання квітів на Алеї Героїв, що на центральному цвинтарі — вулиця Депутатська, 1;
  • 17:30 — офіційне відкриття Алеї борців за Незалежність — на вулиці Героїв Майдану, неподалік Київської площі;
  • 18:30 проведення акції "Свічка пам’яті і миру" на вулиці Вокзальній коло площі Тараса Шевченка.

Про місто-герой Бучу

До повномасштабного російського вторгнення Буча була затишним передмістям української столиці. Там мешкало понад 55 тисяч людей. Як зазначається в оприлюдненому президентом відео, з 27 лютого 2022 року Буча перетворилася на "місце різанини та катування мирних людей". Збройні сили України звільнили місто 31 березня 2022 року. Тіла закатованих та жорстоко вбитих окупантами мирних українців лежали на дорогах, їх знаходили у підвалах та братських могилах, деякі зі зв'язаними за спиною руками. Такої жорстокості світ не бачив з часів Другої світової війни. Цивілізований світ був шокований кадрами з Бучі. Злочини російських військових почали називати "Бучанською різаниною", натомість російська влада відкинула усі звинувачення і назвала це фейком. Після деокупації міста туди приїздять відомі політики, актори, громадські діячі. Вже рік Буча залишається вільним українським містом

Раніше ми писали, як 64-річний тероборонівець зупинив колону окупантів у Бучі. Також дивіться, як виглядав обстріляний McDonald's у Бучі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.