Помилки, ціною в єврокубки: огляд матчу Гент - Зоря

Луганська команда безславно програла бельгійцям

Гент Зоря
Зоря ганебно завершила виступи у єврокубках

У п’ятому турі групи Ліги Конференцій Зоря провела останній цього сезону виїзний матч єврокубків. На жаль, українській команді не вдалося провести цю гру проти Гента так само сильно, як першу, поразка 4:1 - і останній тур стає формальністю. Чому так сталося - тактичний огляд від Інформатора.

Перед грою

Усі називали цей матч вирішальним для Зорі. У самому ж клубі зустріч у Генті називали не останньою битвою, хоча також чудово розуміли статус поєдинку. Приїхав до Європи незвичний склад: Антюх, Багатов, Джордан, Азіангбе та Чурко. Натомість у суперників майже всі основні були на полі: Кейперс, Фофана, Кумс, Гіфт і Кандус.

Перший тайм. Старі проблеми Зорі

Вибір схеми 5-4-1 із перших хвилин був правильним: Гент так швидко почав шукати вільні зони, що обов’язково хтось провалювався і тільки сусід по позиції страхував перекритим простором. Батагов грав проти Кейперса персонально, накриваючи його відкривання першою хвилею. Втім, швидкий бельгієць встигав бути першим на м’ячі і ледь не забив уже на 6-й хвилині. Ніби за алгоритмом, по черзі господарі перевіряли обидва фланги, шукаючи слабку зону. І такою в першому таймі був саме Данченко. Луганці часто змінювали позиції, намагаючись грати більш мобільно, але такий стиль не дозволяв заплутати плани суперника.

Зоря непогано виглядала на власній половині: без тиску існував контроль та точність пасів. У відповідь на це Гент масованіше переходив середню лінію - наших пресингували аж 6 гравців. Кульмінацією цього став гол Фофана: як же легко він протягнув м’яча через півполя, не помітивши п’ятьох опонентів. Простий та акцентований удар у нижній кут - Турбаєвський закривав ближній і не встиг скластися на такий неочікуваний випад 18-річного нападника.

Очікувано, Зоря була слабшою. Така потрібна нам перемога вимагала виваженості на кожен рух і кожну передачу. Показовий момент Антюха: вінгер втік від захисників майже один на один, але так сильно намагався правильно обробити м’яча, що помилився і викотив його за межі поля. Натомість Гент робив усе дуже вільно. Забезпечена участь у єврокубках дозволяла частіше бити, робити ризиковані передачі й навіть фінтити під натиском трьох наших гравців. Ця вальяжність ще більше тисла на українців, яким перед бажаним ударом ще треба було зробити вдалий пас принаймні на Герреро.

Знову Зорі не вистачало зібраності: дуже висока лінія захисту суперника в купі з таким же надзвичайно високим пресингом не залишали простору на власні дії, ще й правий фланг горів на Данченку. Єдиного разу українці зловили суперника на повільних швидкостях, утім простріл у порожні ворота одразу двоє замкнути не змогли. Аж до перерви Гент продовжував бігати в нашому карному, а Джордан тільки й встигав виносити м’яча просто вперед.

Другий тайм. Гра без чітких ролей

Зоря почала другий тайм ударом у ствір Антюха, але це була лише секундна слабкість суперника. У відповідь луганці не перекрили пас Кумса, не обрізали простріл Фадіга. У кожній фазі наші футболісти не встигали на долю секунди. Усі, окрім Батагова - він був першим на лінії прострілу, але зрикошетив м’яча у власні ворота.

Після другого голу Зоря поплила: Генту знадобилося лише 5 хвилин, аби відзначитися знову. Розбита морально, українська команда не бігла й проспала чергове підключення Фадіга. Снурніцин пропустив пас і дав супернику можливість на асист. Відмінне закидання на Гіфта, нігерійцю дали непристойно багато часу обробити м’яч - і той прошив наші ворота, 3:0.

Чому Зоря дозволяла бельгійцям так багато? Відповідь проста: постійна передача між собою ініціативності. У суперника хтось активно грав попереду та забирав на себе увагу. Той же Кейперс відволікав від Фофана чи Кумса, які отримували купу простору перед воротами. А коли на кожного з них кидалися із контрпресингом Кирюханцев чи Багатов, фокус уваги одразу змінювався: тепер активні бельгійці відходили на другий план, а агресивнішими попереду ставали Фортуна чи Гіфт. Ось тут ми і повертаємося до передачі ініціативи - вона не тільки ламала оборонні порядки, а ще й виснажувала. Втомлені луганці просто не мали сил на власні атаки.

Надзвичайно жахлива травма голкіпера бельгійців Нарді остаточно прибрала з гри будь-які емоції. Гент просто біг вперед без стратегії - так прийшов робочий гол Гендельмана. Традиційно, Зоря почала грати тоді, коли вже було запізно. Вдалося відповісти красивим дальнім голом Нагнойного, удари посипалися один за одним. Але аж чотири господарі точно б не пропустили.

4:1 - ми дякуємо Зорі за євросезон. Лишається ще одна гра, яка нічого не буде вирішувати. Тепер команді слід зосередитися на виживанні в УПЛ та вирішенні тривалої кризи, яка тягнеться вже півроку.