“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Жінка використовувала моду, щоб показати світу свої погляди на політику та кліматичні проблеми
29 грудня не стало однієї з найепатажніших дизайнерок Британії — Вів'єн Вествуд померла на 81 році. Причини смерті поки не розголошують, однак будинок моди Вествуд оголосив, що останній подих Вів'єн зробила в мирному оточенні своєї сім'ї. Детальніше про історію всесвітньовідомої кутюр'є — читайте в нашому матеріалі.
"Світу потрібні такі люди, як Вів’єн, щоб зробити зміни на краще" — саме з такими словами звістку про смерть жінки сповістили на офіційній сторінці Вествуд в Twitter.
29th December 2022.
— Vivienne Westwood (@FollowWestwood) December 29, 2022
Vivienne Westwood died today, peacefully and surrounded by her family, in Clapham, South London.
The world needs people like Vivienne to make a change for the better. pic.twitter.com/YQwVixYUrV
Модна кар'єра Вествуд почалася в 1970-х роках. Тоді в історії моди лише зароджувався панк. Не гаючи часу, за рік Вів'єн разом з менеджером гурту Sex Pistols Малкольмом Маклареном, відкриває невеличку крамничку в Лондоні з промовистою назвою SEX, в якій продавали: байкерські куртки, футболки з написом Fuck і God Save the Queen, масивні аксесуари — та інші атрибути стилю панк.
Сама ж Вествуд до брутальних образів з ланцюгами, панчохами в сіточку та БДСМ-прикрасами ставилася не лише як до бунтарських
закидів, а скоріше як до методу заявити про свої переконання. Жінка фарбувала волосся в яскраво-помаранчевий, була противницею багатіїв та виступала проти кліматичних проблем.
Вбрання, що вийшли за межі моди
В 1981 році Вів'єн представила свою першу колекцію одягу під назвою Pirates. Так в світі з'явився новий романтичний стиль, який поєднав історичні відсилання з панівними елементами субкультури 80-х.
У 90-тих Вествуд інтегрувала корсети XVIII століття в тодішні модні тенденції. Форма — абсолютний відповідник історичному оригіналу. Згодом корсет набув значення не лише історичного, а й смислового значення — його Вів'єн використовувала у колекціях для подання гендеру, стриманості чи як показ неволі.