Полярники станції «Академік Вернадський» розповіли, як назвали новонароджених тюленят

Читать на русском

Народилися хлопчик та дівчинка

Читать на русском
Полярники станції «Академік Вернадський» розповіли, як назвали новонароджених тюленят

Народилися хлопчик та дівчинка

Українські полярники обрали імена для тюленят Ведделла, які народилися біля станції «Академік Вернадський». Їх назвали Мирко та Мрія. Це перші в цьому сезоні тюленятки.

Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі. Там раніше оголосили конкурс імен для новонароджених.

«Загалом ми отримали понад 250 пропозицій в Інстаграмі та майже 150 у Фейсбуці. Варіанти були дуже різні: від Джавеліни і Байрактарчика до Бодіпозитивки та Борща. З усього різноманіття полярники обрали ім'я Мрія для дівчинки та Мирославко (Мир, Мирко) – для хлопчика», – розповідають в Центрі.

Такий вибір полярники пояснили тим, що з одного боку імена, звісно, мають бути актуальними тим жахливим подіям, які відбуваються зараз в Україні. Але з іншого боку – не повинні бути прив'язані тільки до війни, а мати ширший, загальнолюдський сенс.

«Мрія – це і про те, що ми втратили в цій війні, і про необхідність мріяти далі, вірити в краще майбутнє та будувати його. Мир сьогодні потрібен і в контексті Перемоги та завершення нинішньої війни, і в контексті глобального існування планети для можливості розвитку, співпраці, взаєморозуміння», – кажуть українські полярники.

Вони також подякували всім учасникам конкурсу. А автори, які вказали імена-переможці першими, отримають подарунки.

Фото: Сергій Глотов
Фото: Сергій Глотов

До слова, тюленята Ведделла з'явилися на світ 18 вересня на різних островах. Перше – на острові Вінтер, а друге біля острова Скуа, що в Антарктиці. Новонароджені тюлені важили 25-30 кілограмів, в довжину 1,3 м. Коли вони стануть дорослими, їхня вага може сягнути близько 400 кг.

Після народження самка виготовує дитинча протягом 2-х місяців. Щодня їхня вага зростає на 6-7 кг. Після періоду вигодовування тюлені починають самостійне життя. Живуть ці тварини до 20 років.

Що відомо про станцію «Академік Вернадський»

Академік Вернадський (до 1996 — Фарадей) — це єдина українська антарктична станція. Розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 кілометрів від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює постійно і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Головне призначення станції — проведення наукових досліджень в Антарктиді. Для виконання цієї задачі підпорядковано всю життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру. 

27 років тому – 20 липня 1995-го в Лондоні підписали один з найважливіших документів в історії антарктичних досліджень незалежної України. Це – меморандум про передачу нашій країні британської антарктичної станції "Фарадей", яку всі ми зараз знаємо як "Академік Вернадський". Переговори тривали близько двох років. Наша сторона наполягала, щоб Україна як молода держава отримала найкращі умови для купівлі станції. Водночас Британія хотіла передати "Фарадей" лише тій країні, яка мала потенціал для продовження досліджень. Зрештою, до посольства надійшло повідомлення, що Британія погоджується передати Україні антарктичну станцію "Фарадей" безкоштовноГоловна умова – продовження розпочатих Британією наукових досліджень та вимірювань щонайменше на 10 років. Вони на "Вернадському" тривають досі та постійно розвиваються.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, про те, куди на зиму діваються пухнастики з Антарктики.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.