Причина масових акцій - погані ціни на полуницю
В понеділок, 27 травня, польські фермери вийшли на новий протест. Цього разу аграрії були незадоволені цінами на полуницю. Вони кажуть, що їхня продукція оцінюється занадто низько.
Протести пройшли в місті Ополе-Любельське. Про це повідомляє видання In Poland.
Пікетувальники заявляють, що закупівельні ціни на їхню полуницю занадто низькі. Ситуація також ускладнюється через погану погоду в Польщі. Це призвело до значних втрат урожаю. Окрім цього, поляки знову не витримують конкуренцію з продукцією, яку імпортує Україна та інші країни, що не є членами Євросоюзу.
"Фермер Кшиштоф Хмєль зазначив, що нинішній сезон починається з цін, які нижчі за собівартість виробництва полуниці. Виробники скаржаться на заморозки, посухи та град, які знищили значну частину врожаю. Крім того, вони не можуть конкурувати з напливом дешевої імпортної полуниці", - пише видання.
За підрахунками аграріїв, собівартість виробництва одного кілограму полуниці становить приблизно 5 злотих, а з урахуванням оплати праці робітників - 6-7 злотих. Це 50-70 гривень.
При цьому переробні підприємства виставляють ціну на рівні 2,30 злотих за кілограм (23-25 гривень). Від цього виробники не можуть покрити власні витрати.
Наразі фермери вимагають справедливих цін, які дозволять їм покривати витрати на виробництво і отримувати прибутки. Протести, як зазначають журналісти та мітингувальники, спрямовані на "привернення уваги до кризи в сільському господарстві Польщі та захисту національних інтересів виробників".
Зазначимо, що наразі в Польщі є певні проблеми - зокрема, зі збором тієї ж полуниці. До великої війни досить велика частина українців нерідко щосезону їздила "в Польщу на полуницю". Досі сайти пошуку роботи пропонують такі вакансії з досить значною по українських мірках зарплатнею.
Однак загальний потік українських сезонних робітників до Польщі значно скоротився через закриті кордони, а також через зростання можливостей працевлаштування в країнах Західної Європи для таких, хто до цього вже перебував у Польщі. Це призвело до дефіциту кадрів у сільському господарстві країни, де традиційно було багато українських працівників. Наразі Варшава вже декілька років страждає від кадрового дефіциту.
Раніше "Інформатор" неодноразово писав про масштабні протести польських фермерів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.