Польща звинувачує Німеччину у незаконному поверненні мігрантів, в тому числі українців

Читать на русском

Людей, які незаконно перебувають у Німеччині, німецька поліція змушує повертатися до Польщі

Читать на русском
Німецько-польський кордон
Польща та Німеччина не можуть дійти згоди щодо депортації

Людей, які незаконно перебувають у Німеччині, німецька поліція змушує повертатися до Польщі

Польща звинуватила Німеччину у незаконному поверненні нелегальних мігрантів на свою територію, що суперечить встановленим процедурам. Існує ймовірність, що серед цих мігрантів можуть бути й громадяни України. За словами польського президента Анджея Дуди, дії німецької поліції є "незаконними, скандальними та порушують норми".

Про це повідомляє польське видання TVN24. Варшава стверджує, що німецькі правоохоронці депортують людей, які потрапили до Німеччини без необхідних документів, на польську територію, не дотримуючись при цьому належних процедур.

Черговий інцидент, який призвів до дипломатичної напруги між двома країнами відбувся 15 червня. На прикордонному мосту між містами Франкфурт-на-Одері та Слубіце німецькі поліцейські змусили групу з близько 10 людей, переважно жінок і чоловіків з багажем, швидко перетнути міст до Польщі.

"Попередні висновки свідчать про те, що інцидент міг стосуватися групи українських громадян, яким німецька поліція відмовила у в’їзді", - повідомив речник головнокомандувача Прикордонної служби Польщі підполковник Анджей Юзвяк.

Комендант польської прикордонної застави звернувся за поясненнями до свого колеги з німецької сторони. А президент Польщі Анджей Дуда назвав дії німецької поліції "незаконними та скандальними, що порушують норми".

"Якщо ми справді маємо справу з тим, що німецька поліція перевозить мігрантів через кордон у своїх поліцейських автомобілях і таким чином штовхає назад до Польщі, то це незаконна дія та абсолютний скандал", — сказав президент Польщі.

За даними TVN24, минулого року Німеччина відновила стаціонарний контроль на кордоні з Польщею, Чехією та Швейцарією, пояснюючи це боротьбою з незаконною міграцією. Аналогічний контроль на німецько-австрійському кордоні триває з осені 2015 року. 

З початку року прикордонники затримали понад 3700 мігрантів, які намагалися потрапити до Німеччини без належних документів. Близько 2200 з них - це громадяни України. Затриманих осіб не допускають на територію Німеччини та повертають до Польщі.

Українці в Польщі

Польща стала однією з перших країн ЄС, яка зголосилася прийняти українських біженців. За даними видання Economista, у цій країни проживає приблизно 2 мільйони українців. До цієї цифри належать як біженці, так і люди, які прибули ще до війни.

Загалом кількість українців не набагато переважає ту, яка була до 2022 року, оскільки частина мігрантів згодом переїхала до інших країн чи повернулася додому. Польща має стати першою країною, яка почне моніторити доходи українців, щоб уникнути незаконного отримання коштів.

Нагадаємо, перебування громадян України, яким видано номер PESEL UKR, буде легальним до 30 вересня 2025 року. Одночасно з наступного року буде можлива зміна статусу проживання з поточного тимчасового захисту на більш вигідне тимчасове проживання (побит), яке описане в законі про іноземців. Зміни у законі передбачають продовження легального перебування українських біженців та зобов'язання виплати допомоги на дітей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.