Компанію Ілона Маска SpaceX звинуватили у дискримінації біженців та мігрантів

Читать на русском

Дискримінаційна практика мала місце в період між 2018 і 2022 роками

Читать на русском
Колаж: Інформатор Україна
SpaceX дискримінувала біженців на основі статусу громадянства на кількох етапах процесу найму

Дискримінаційна практика мала місце в період між 2018 і 2022 роками

Міністерство юстиції США подало до суду на SpaceX, звинувативши компанію в дискримінаційній практиці найму на роботу біженців та мігрантів. Як виявилось, Ілон Маск свого часу наймав на роботу лише громадян США.

На сайті міністерства повідомили, що дискримінаційна практика мала місце в період між 2018 і 2022 роками. У позові стверджується, що SpaceX дискримінувала біженців на основі статусу громадянства на кількох етапах процесу найму.

Наприклад:

  • SpaceX не заохочувала шукачів притулку та біженців подавати заявки на відкриті вакансії через публічні оголошення, заявки на роботу та інші онлайн-комунікації щодо найму, які виключали притулків та біженців.
  • SpaceX не змогла справедливо розглянути заявки, подані притулком і біженцями.
  • SpaceX відмовлявся наймати кваліфікованих заявників на отримання притулку та біженців і неодноразово відмовляв заявникам на отримання притулку та біженців через їхній статус громадянства.
  • З вересня 2018 року по вересень 2020 року SpaceX наймала на роботу лише громадян США та законних постійних жителів.

Міністерство юстиції розпочало розслідування у 2020 році, коли відділ з питань імміграції та прав працівників департаменту отримав скарги на дискримінацію працівників. Крістен Кларк, помічниця генерального прокурора відділу громадянських прав Мін'юсту, заявила у своїй заяві, що "розслідування виявило, що SpaceX не змогла справедливо розглянути або найняти біженців через їхній статус, продовжуючи говорити, що це дорівнює "забороні" незалежно від їхньої кваліфікації. Це є порушенням федерального законодавства.

Розслідування також виявило, що "рекрутери та високопосадовці SpaceX вживали заходів, які активно перешкоджали" цим людям шукати роботу в компанії. Позов Мін'юсту вимагає відшкодування збитків і виплати компенсації "емігрантам і біженцям, яким було відмовлено в працевлаштуванні в SpaceX". Міністерство також вимагає від компанії цивільно-правових санкцій і зміни політики найму на роботу. Секція з питань прав іммігрантів та працівників (IER) навіть стверджує, що SpaceX проігнорувала повістку до суду, пов'язану з позовом у 2021 році, що змусило Мін'юст звернутися до судді з проханням зобов'язати компанію виконати запити про надання документів.

Останні скандали з компаніями Ілона Маска

У лютому Ілон Маск звільнив з Twitter близько 200 працівників, серед них є ключові співробітники компанії. Деяких з них повідомили про звільнення електронною поштою, деякі — заблоковані в системах компанії. Скорочення торкнулися засновників невеликих технологічних компаній, які платформа придбала в останні роки. А також менеджерів з продуктів, фахівців з даних та інженерів, які працювали над машинним навчанням та надійністю сайту, що допомагає підтримувати різні функції Twitter у мережі.

На початку серпня французька інформаційна агенція AFP подала до суду на соцмережу Ілона Маска Х, звинувативши її у відмові обговорити потенційну плату за розповсюдження контенту інформагентства на платформі. У 2019 році Франція ввела в дію правило про авторське право, що отримало назву "суміжні права". Воно зобов’язує великі онлайн-платформи починати переговори з видавцями, які прагнуть отримати винагороду за новини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.