Подружжя у ЦНАПі дізналося, що їхня квартира належить іншому громадянину - що вирішив суд

Подружжя 23.07.2012 року набуло у спільну часткову власність по 1/2 частці квартиру

ЦНАП
Подружжя з довідки ЦНАПу дізнались про відсутність запису про їх право власності на квартиру та наявність відомостей про іншого власника

Чоловік не зміг потрапити до квартири, оскільки були змінені замки на вхідних дверях. Він разом з дружиною звернулися до ЦНАПу, де дізналися з інформаційної довідки щодо відсутності запису про їх право власності на квартиру та наявність відомостей про іншого власника. Про це йдеться у рішенні Вінницького районного суду Вінницької області, опублікованому 1 січня 2025 року.

23.07.2012 року подружжя набуло у спільну часткову власність по 1/2 частці квартиру. Право власності набуте ними на підставі рішення № 184 від 18.08.2012 року про приватизацію майна державного (комунального) житлового фонду виконавчого комітету Вороновицької селищної ради Вінницького району Вінницької області та була проведена державна реєстрація права власності позивачів на спірну квартиру. Вони вселилися в дану квартиру ще у 2007 році, несли витрати з утримання квартири, проводили необхідні ремонти, останній ремонт був пов'язаний із заміною газового лічильника квартири у 2020 році, сплачували комунальні послуги. 30-31 травня 2020 року чоловіку стало відомо від сусідів, що невідома особа проникла в належну йому та дружині квартиру. Він приїхав з Києва 01.06.2020 року у квартиру не зміг зайти, оскільки були змінені замки на вхідних дверях, коли він викликав поліцію, до дверей квартири прийшов громадянин, який повідомив, що є власником даної квартири за договором міни, та що саме він змінив замки, бо квартира належить йому. Звернувшись до ЦНАПу 15.06.2020 року громадяни дізналися з інформаційної довідки щодо відсутності запису про їх право власності на квартиру та наявність відомостей про іншого власника, реєстрацію ще двох правочинів від 30.07.2019 року та 29.08.2019 року, з переходом права власності на належну їм квартиру на інших осіб. 

Представник чоловіка надав суду відклик на позовну заяву, в якому вказує, що подружжя намагається захистити своє право власності на житло, яке отримано ними протиправно. Рішенням виконкому Вороновицької селищної ради Вінницького району Вінницької області № 8 від 18.01.2012 року, громадянину та іншим особам вирішено видати ордера згідно зі списком розподілу службової та постійної житлової площі. Рішення прийнято, тому що 10.10.2011 року селищному голові смт Вороновиця подано клопотання про видачу ордерів на заселення квартир згідно з рішенням комісії з контролю за розподілом житла в гарнізонах Збройних сил України. До клопотання додано протокол засідання комісії з контролю за розподілом житла в гарнізонах Збройних сил України № 298 від 11.11.2011 року зі списком розподілу житлової площі. В списку зазначено, що підполковнику запасу в постійне користування зі зняттям з квартирного обліку надається квартира.

Яким було рішення суду? 

Позов задовольнили частково. Суд вирішив витребувати від громадянина квартиру на користь подружжя в рівних частках, а саме по 1/2 частці кожному.

"Суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню шляхом витребування з незаконного володіння відповідача на користь позивачів квартири в рівних частках", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube