На українців, які люблять гучно послухати Лепса на вулиці, може чекати штраф до 25 500 грн.
У Верховній Раді зареєстрували законопроект про введення штрафів від 5100 до 25500 грн за публічне виконання/відтворення російської музики.
Про це йдеться у картці законопроекту №9547.
Автори ініціативи пропонують доповнити Статтю 155 Кодексу про адміністративні правопорушення частиною четвертою, якою визначається покарання за виконання та демонстрацію музичних творів, кліпів, розповсюдження яких заборонено на території України.
"Публічне виконання, публічний показ, публічна демонстрація, публічне сповіщення (доведення до загального відома, в тому числі через будь-які засоби зв’язку таким чином, що будь-яка особа може отримати до них доступ з будь-якого місця і в будь-який час за її власним вибором) у закладах торгівлі, громадського харчування, сфери послуг музичних фонограм, відеограм, музичних кліпів, їх елементів, інших творів, розповсюдження яких заборонено - тягне за собою накладення штрафу...", - йдеться у проекті закону.
Штраф може складати від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) - це від 5100 до 8500 грн.
У разі, якщо раніше особу було притягнуто до відповідальності за аналогічне порушення, передбачено штраф від 1000 до 1500 НМДГ - це від 17000 до 25500 грн.
У пояснювальній записці до законопроекту його автори нагадують, що 19 червня 2022 року Верховною Радою було прийнято закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора".
Згідно з цим документом, стаття 15 закону "Про культуру" була доповнення частиною другою, відповідно до якої забороняється на території України:
"Публічне виконання (показ, демонстрація) фонограм, відеограм та музичних кліпів, які містять зафіксоване виконання музичного твору з текстом, здійснене співаком (співачкою), який є або був громадянином держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором (далі - держава-агресор) та/або вироблені фізичною особою та/або юридичною особою, яка на момент їх оприлюднення була, відповідно, громадянином або зареєстрована в державі, яку в будь-який час визнано державою-агресором".
Наприклад, в липні за гучне прослуховування росіянина Григорія Лєпса у Львові суд оштрафував хлопця на 51 грн. Його визнали винним по статті про дрібне хуліганство. Однак, у разі прийняття законопроекту №9547, штраф за це порушення може скласти щонайменше у 100 разів вищим - від 5100 грн.
Зазначимо, що ініціаторами законопроекту виступили народні депутати з фракцій та депутатських груп "Слуга народу", "Європейська солідарність", "Батьківщина", "Довіра" та інших, а також позафракційні парламентарі.
"Прийняття цього законопроекту сприятиме більш сумлінному виконанню вимог законодавства у сфері стимулювання розвитку національного музичного продукту, мінімізує ризики російської ворожої пропаганди засобами музики на території України, позитивно вплине на зменшення доходів осіб, які створюють загрозу національній безпеці та підтримують політику і дії держави-агресора, сприятиме консолідації українського суспільства", - йдеться у пояснювальній записці.
Серед ініціаторів законопроекту нардепка від партії "Голос" Наталія Піпа, яка нещодавно втрапила в скандал. На початку червня вона почула, як у Львові підліток з Одеси співає пісні Віктора Цоя. Парламентарка попрохала припинити виконувати російськомовні пісні, але хлопець та його друг відповіли жінці в грубій манері. У відповідь Піпа написала заяву до поліції, щоб притягнути їх до відповідальності і підліток опинився у притулку. Згодом його звідти відпустили.
Згодом зʼявилася офіційна відповідь Держагентства з питань мистецтв, яке підпорядковане Мінкультури - згідно з нею, радянський музикант Віктор Цой не включений до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Відповідно його пісні та творчість не підлягають забороні на публічне виконання на території України.
Раніше ми писали, що у центрі Одеси дві жінки накинулися на музикантів через пісні українською мовою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.