Якщо країна увійде в режим відключень, вони можуть тривати до лютого 2025 року
Ситуація з відключеннями світла може погіршитися взимку, якщо Росія почне обстрілювати розподільчі потужності українських АЕС. В такому випадку можливий навіть блекаут. І він може продовжуватися до двох тижнів, поки триватиме ремонт.
Про це заявив співзасновник Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук в інтерв’ю виданню “Главред”. За його словами, навіть якщо російські ракети пошкодять бетон у градирні, то станцію все одно зупинятимуть, що призведе до відключень світла.
Експерт наголосив, що блекаут в Україні може статися, якщо ворог атакує одразу дві АЕС. Ремонт після цього може тривати від одного до двох тиждень.
“Хоча українські АЕС можуть працювати по одній, що доволі складно, але це буде великий обсяг виробництва електроенергії, для якої має бути споживач. З іншого боку, навіть якщо такі удари будуть завдані, теоретично та практично ремонт може зайняти тиждень-два. Тож вважайте, що протягом цього часу кожен житиме, як може”, – зазначив Корольчук.
За його словами, навіть після ремонту не уникнути знеструмлень, але без блекауту. Графіки відключень у такому випадку запровадять до лютого 2025 року.
Росія вранці 11 листопада майже розпочала масовану ракетну атаку по Україні з використанням стратегічної авіації. Спершу повідомлялося про пуски ракет зі стратегічних бомбардувальників Ту-95МС та винищувачів МіГ-31К, в Україні було оголошено повітряну тривогу.
Втім, ці пуски були навчально-імітаційними. Але в Україні все одно запроваджували аварійні відключення світла. Зокрема, у Києві, Київській, Одеській, Дніпропетровській і Донецькій областях це робили за вказівкою “Укренерго”.
Робили це як превентивний крок для пом'якшення можливих наслідків ворожих ударів. Зокрема, для уникнення каскадного ефекту – відключень інших елементів мережі.
Нагадаємо, раніше очільник МЗС Андрій Сибіга розповів, що РФ готується напередодні зими атакувати критичні об’єкти ядерної енергетики України. Йдеться про відкриті розподільчі пристрої АЕС та підстанції передачі. Такі дані надала українська розвідка.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.