За даними Укренерго, імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Румунії, Словаччини, Угорщини
В Україні споживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання. Графіки відключень світла не застосовуватимуть, але необхідність ощадливого споживання електрики зберігатиметься протягом всієї доби. Тож не варто не вмикати кілька потужних електроприладів одночасно з 16:00 до 21:00. Про це повідомили в Укренерго.
Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання. 12 листопада станом на 06:30 його рівень був на 4% вищим, ніж в той самий час попереднього дня — 11 листопада.
"11 листопада добовий максимум споживання електроенергії був зафіксований увечері. Він був на 5,1% більшим, ніж попереднього робочого дня — 8 листопада. Енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак окупантів. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. В години максимального споживання вранці та увечері — в енергосистемі зберігається значний дефіцит потужності. Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо протягом всієї доби. Не вмикайте одночасно кілька потужних електроприладів з 07:00 до 11:00 вранці та з 16:00 до 21:00 у вечірні години.
Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Румунії, Словаччини, Угорщини. Загальним обсягом 1 598 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 131 МВт.
Баланс в енергосистемі - це коли виробництво електричної енергії та її споживання рівні в кожний проміжок часу. Порушення цього балансу призводить до зміни частоти електричного струму. Частота, з якою передається і розподіляється електричний струм, має бути постійно (не менше 95 % часу доби) в межах 50,0±0,2 Гц. Якщо ж виробництво перевищує споживання, то частота підвищується, якщо виробництво менше за споживання – частота знижується. І те, і інше вкрай небезпечно – наслідком може бути повна зупинка електростанцій. Головним завданням (диспетчера НЕК «Укренерго» спільно з персоналом електростанцій відповідно до команд диспетчера) є підтримувати такий баланс енергосистеми та відповідно рівень частоти на позначці 50,0 Гц. Тобто балансувати систему із врахуванням нерівномірного графіка споживання залежно від пори року, дня тижня (робочий чи вихідний), часу доби (день, ніч).
Виробляють електроенергію: АЕС, ГЕС, ГАЕС, ВДЕ (ВЕС, СЕС, малі ГЕС), ТЕЦ, ТЕС. Причому базове споживання (близько 60 %) покривають переважно АЕС, які працюють рівним графіком. У години пікового споживання допомагають утримувати баланс маневрові потужності – ГЕС, ГАЕС, теплова генерація та, за сприятливої погоди, – ВДЕ, які можуть швидко збільшувати та зменшувати потужність і в такий спосіб вирівнювати баланс в енергосистемі.
Формування прогнозного балансу електричної енергії Об’єднаної енергетичної системи України на розрахунковий рік здійснюється щороку НЕК «Укренерго» на єдиній інформаційній базі, яку підтримує оператор системи передачі на підставі власних та наданих учасниками ринку вихідних даних. При цьому враховуються дані щодо прогнозних обсягів виробництва та режимів роботи генерацій, обсягів електроспоживання. Міненерго координує процес формування прогнозного балансу та затверджує його.
Прогнозні обсяги є орієнтовними, оскільки в Україні вільний ринок електричної енергії. У ринку виробники електричної енергії керуються нормативно-правовими актами та нормативними документами, які регулюють його функціонування, і визначають обсяги виробництва та ціну продажу відповідно до кон’юнктури, яка формується на підставі балансу попиту та пропозиції з урахуванням вимог щодо забезпечення операційної безпеки функціонування ОЕС України. Міненерго в кінці поточного року затверджує прогнозний баланс електроенергії на наступний рік та доводить його до відома виробників електричної енергії, оператора системи передачі, регулятора. Міненерго та оператор системи передачі здійснюють постійний моніторинг показників затвердженого прогнозного балансу електроенергії та фактичної доступної потужності генерації, запасів палива на електростанціях, що передбачені затвердженим прогнозним балансом електроенергії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.