У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
З 1 червня розтануло понад 3 мільйона квадратних кілометрів льоду
Арктичний морський лід продовжує скорочуватися темпами, близькими до середнього, причому площа льоду є дванадцятою найнижчою в супутникових записах на цей час.
Про це свідчать дані, опубліковані Національним центром даних США по снігу та льоду. Протягом першої половини липня площа арктичного морського льоду зменшувалася майже із середньою швидкістю на 81 800 квадратних кілометрів на день, що трохи нижче середнього показника з 1981 по 2010 рік, який становив 86 200 квадратних кілометрів на день.
"Арктичний морський лід продовжує скорочуватися у темпах, близьких до середнього. При цьому, на цей час, згідно із записами з супутника, площа льоду є дванадцятою найнижчою за показниками", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що станом на зараз площа антарктичних льодів становить близько 12,7 мільйона кв. км, що на 1,6 мільйона кв.км менше у порівнянні з 2022 роком. При цьому, порівняно із середнім значенням вона зменшилася на 2,6 мільйона кв. км, що майже дорівнює розміру Аргентини.
"З 1 червня розтануло 3,82 мільйона квадратних кілометрів льоду", - констатують фахівці.
Водночас за даними Всесвітньої метеорологічної організації ООН, попередній місяць став "найспекотнішим червнем" в історії спостережень. Повідомляється, що глобальна температура поверхні моря була безпрецедентно високою. ООН пов'язує це з кліматичними змінами та початком погодного явища "Ель-Ніньо" – підвищення температури екваторіальних вод Тихого океану.
.@NOAA confirms the world just sweltered through its hottest June in its 174-year global climate record.
— World Meteorological Organization (@WMO) July 13, 2023
Record sea surface temperatures and record low sea ice coverage.#StateofClimate https://t.co/fkSb6aaGU8 pic.twitter.com/sRlt4PM3kB
Через зменшення площі морського льоду океанічні хвилі накочуються на узбережжя Антарктиди, зменшуючи його крижаний шельф. Танення материкових льодів, своєю чергою, веде до підвищення рівня океану. Як наслідок, зростає ризик затоплення прибережних районів та завдання шкоди місцевим жителям, тваринам.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що вчений NASA передбачив сьогодняшню спеку ще 40 років тому. Також ми писали про те, що через спеку Німеччина готова перейти на екзотичний метод роботи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.