Північна Корея два дні поспіль глушить GPS: як це вплинуло на авіацію і судноплавство

Цього разу потужність сигналу була слабшою порівняно з атаками на північно-західні прикордонні райони між 29 травня та 2 червня

Північна Корея , сигнал GPS
Північна Корея глушить GPS

Північна Корея вдруге за останні два дні глушить сигнал GPS. Такі атаки КНДР порушили роботу кількох кораблів і цивільних літаків у Жовтому морі. Південна Корея повідомила одразу три міжнародні організації про провокації Північної Кореї.

Як повідомляє військове керівництво Південної Кореї, глушіння сигналу зафіксували у районах Хеджу та Кесон, де Об’єднаний комітет начальників штабів (ОКНШ) попередив про ризик для суден і літаків у Жовтому морі. За їхніми даними, на військові операції ці атаки не вплинули.

КНДР глушить сигнал GPS
КНДР глушить сигнал GPS

Південна Корея закликала КНДР негайно припинити глушіння, зазначаючи, що відповідальність за будь-які наслідки нестиме саме вона.

Інциденти відбуваються на тлі схожих провокацій, зафіксованих на початку тижня. Зазначається, що цього разу потужність сигналу була слабшою порівняно з атаками на північно-західні прикордонні райони між 29 травня та 2 червня.

У відповідь на численні випадки глушіння сигналів, Південна Корея звернулася до трьох міжнародних організацій — Міжнародного союзу електрозв’язку, Міжнародної організації цивільної авіації та Міжнародної морської організації — з проханням втрутитися та вжити відповідних заходів.

КНДР підвищує ставки, а Китаї просять втрутитись 

Державна інформаційна агенція Північної Кореї повідомила про запуск міжконтинентальної ракети КНДР, який відбувся у четвер, 31 жовтня. Пуск здійснили за наказом лідера Кім Чен Ина, а показники польоту нібито перевищили аналогічні дані з будь-яких попередніх ракетних запусків. Подія відбулася на тлі численних повідомлень про те, що військові Північної Кореї переміщені до РФ для участі у війні проти України.

США та Південна Корея закликали Китай використати свій вплив на Росію та Північну Корею. Це слід зробити, щоб запобігти ескалації, після того як Пхеньян відправив тисячі військових до РФ на підтримку війни Москви проти України. Пекін наразі утримується від коментарів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube