В Сеулі заявили про створення робочої групи з Пхеньяном
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив про готовність розпочати політичну та економічну співпрацю з Північною Кореєю. Проте є важлива умова: це відбудеться лише в тому випадку, якщо КНДР зробить крок до денуклеаризації. Йдеться про зменшення або знищення ядерної зброї.
Як передає Reuters, про це президент Південної Кореї Юн Сок Йоль сказав під час своєї промови з нагоди Дня національного визволення. Це 79-та річниця незалежності від колоніального правління Японії у 1910-1945 роках після Другої світової війни. У своїй промові президент запропонував "Доктрину об'єднання" та створення консультативних груп із КНДР. За його словами, це потрібно, щоб мати можливість зменшити напруженість та відновлювати співпрацю в галузі економіки.
Кім Те Хьо, перший заступник директора Управління національної безпеки, зауважив, що звільнення буде остаточно завершене лише після того, коли свобода буде також поширена і на КНДР. Президент Юн Сок Йоль підкреслив, що остаточна свобода та щасливе майбутнє можливо лише в об'єднанні.
"Сьогодні я хотів би оголосити наше бачення об’єднання та стратегію сприяння об’єднанню нашому народу, народу Північної Кореї та міжнародній спільноті, засновані на відповідальності за мирне єднання через ліберальну демократію, покладену на Президента Конституцією", - зазначив він.
На початку 2024 року лідер Північної Кореї Кім Чен Ин закликав змінити конституцію так, щоб Південну Корею розглядали в його країні як "головного ворога". Він також заявив, що його країна не буде уникати війни, якщо це відбудеться. Тоді Кім Чен Ин заявляв, що нібито "об'єднання з Південною Кореєю не є можливим". Він також звинувачував Сеул у прагненні до краху режиму та об'єднання шляхом поглинання.
"Ми не хочемо війни, але ми не маємо наміру її уникати", - заявив Кім Чен Ин.
Тоді заява Кіма пролунала на тлі загострення напруженості на Корейському півострові після серії ракетних випробувань, а також спроб Пхеньяна змінити своє ставлення до Півдня. За словами професора економіки та суспільства Східної Азії у Віденському університеті Рюдігера Франка, нова політика Кіма "запустить каскад змін у міжкорейських відносинах і регіональній динаміці". На думку експерта, це відкриває двері й до дипломатичної нормалізації, і для потенційного конфлікту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.