Пити багато води та не користуватися сірниками: як уберегтися від задимлення повітря після ракетних атак

Якщо на вулиці дим від пожеж, скористайтесь простими правилами, щоб зменшити його негативний вплив на здоров'я

дим
На вулицю при задимленнях краще не виходити зовсім або надягати маску.

Внаслідок | масованого удару по Києву вранці 2 січня у столиці зафіксовані сильні пожежі та задимлення. Тому протягом дня краще взагалі не виходити на вулицю, якщо ж такої можливості немає, постарайтеся скоротити час перебування там. До того ж, використовуйте засоби захисту - маску або хустку, щоб мінімізувати вдихання диму та фільтрувати шкідливі частинки. Повернувшись додому, переодягніться і прийміть душ.

Якщо ви знаходитесь в квартирі або в будинку, дотримуйтесь таких правил:

  • закрийте вікна та двері, щоб зменшити проникнення диму,
  • увімкніть на максимум очисник повітря, якщо воно у вас є, 
  • пийте багато води,
  • підтримуйте вологість повітря у квартирі - протирайте підлогу, розвісьте мокрі рушники чи простирадла, користуйтеся звичайним пульверизатором, зволожуючи повітря,
  • закапайте ніс будь-яким сольовим розчином для промивання,
  • не використовуйте відкрите полум'я, сірники або запальнички в умовах сильного задимлення. Це може бути небезпечним через високий вміст горючих речовин у повітрі,
  • допоможіть дітям і людям похилого віку, які більш вразливі до впливу шкідливих речовин у димі.

Чим задимлення небезпечне для здоров'я?

Негативно впливають на організм різні токсичні речовини, які можуть бути у складі диму.

Шкідливі гази: наприклад, оксиди вуглецю (CO і CO2), сірководень (H2S), аміак, хлор та інші. Можуть викликати подразнення дихальних шляхів, запаморочення, нудоту та в деяких випадках бути отруйними.

Тверді частинки: повітря, засмічене димом, містить вугільні частинки, золу, сажу та інші речовини. Проникаючи в дихальні шляхи та легені, викликають подразнення та призводять до проблем із диханням.

Хімічні речовини, вдихання яких може викликати різні проблеми. Зокрема, подразнення слизових оболонок, набряк дихальних шляхів, ушкодження дихальної системи.

Крім того, вплив диму від пожежі може впливати на серцево-судинну та нервову системи. А до довгострокових наслідків відносяться хронічні захворювання легень та навіть підвищений ризик розвитку раку.

Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Live Live інформатор. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube