Після смерті вагітної жінки у МОЗ Польщі уточнили, в яких випадках можна робити аборт

Читать на русском

На протест після смерті вагітної жінки вийшли жителі 70 міст

Читать на русском
Після смерті вагітної жінки у МОЗ Польщі уточнили, в яких випадках можна робити аборт

На протест після смерті вагітної жінки вийшли жителі 70 міст

Міністерство охорони здоров’я Польщі опублікувало інструкції для лікарів з уточненням, за яких обставин проведення аборту вважається законним. Їх видали після того, як в лікарні від сепсису померла 30-річна жінка. Після цього в багатьох містах країни десятки тисяч людей вийшли на мітинги проти заборони абортів.   

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на DW.

В рекомендаціях від МОЗ Польші йдеться про те, що аборти є законними, коли життю матері загрожує небезпека. Також там наголосили, що "лікарі не повинні боятися приймати очевидні рішення на основі свого досвіду та наявних медичних знань".

30-річна жінка померла на 22 тижні вагітності у вересні у Пшичині. Нібито через те, що лікарі зволікали переривати вагітність, хоча у неї було недостатньо навколоплідних вод. Як заявила адвокатка сім’ї, "лікарі чекали смерті плоду". За результатом жінка померла від септичного шоку. Це перша смерть, яка сталася внаслідок закону про аборти.

Коли стало відомо про обставини смерті, на вулиці 70 міст у Польші люди вийшли з протестомМедиків, що відповідали за лікування загиблої, тимчасово відсторонили від роботи. Наразі правоохоронці проводять розслідування смерті жінки.

Правозахисники у Польщі вважають, що чинний закон про аборти лякає лікарів у країні, де більшість католики.

Нагадуємо, Конституційний Суд Польщі постановив, що аборти у випадках вад плоду є неконституційними та що переривання вагітності дозволено лише у випадках зґвалтування, інцесту або загрози здоров’ю матері, що становить лише приблизно 2% від загальної кількості. Закон набув чинності в січні 2021 року.

Раніше ми повідомляли про те, що в Україні за останні 10 років кількість абортів зменшилась майже втричі.

Крім того, у Молдові ратифікували Стамбульську конвенцію про боротьбу з гендерним насильством. Тим часом попри те, що Україна одна з перших підписала документ він залишається не ратифікованим. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.