У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Країна підписала Стамбульську конвенцію ще у 2017 році, проте ратифікувала тільки зараз
Парламент Молдови проголосував в остаточному читанні за ратифікацію Стамбульської конвенції — міжнародної угоди проти насильства щодо жінок і насильства в сім'ї. Рішення підтримали 54 депутати.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Newsmaker.
Ратифікацію підтримали 54 депутати від партії "Дія і солідарність" (PAS). Депутати від Блоку комуністів і соціалістів перед голосуванням залишили залу на знак протесту, а представники партії "Шор" проголосували проти ратифікації.
Стамбульська конвенція чи Конвенція Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством — міжнародна угода, уперше підписана у 2011 році. Молдова підписала Стамбульську конвенцію у 2017 році, проте ратифікувала тільки зараз.
Це перший подібний документ, який юридично зобов'язує створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок. Країни, що приєдналися до конвенції мають криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне та сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти і стерилізацію. Згідно з конвенцією, кримінальному або іншому правовому покаранню мають підлягати й сексуальні домагання (харасмент). У документі також дано визначення «гендеру» й «гендерного насильства».
Зазначимо, документ підписали 46 країн і Євросоюз. Однак ще 11 з них, у тому числі й Україна, не ратифікували цю угоду.
Нагадаємо, в Україні посилили покарання за домашнє й гендерне насильство. Крім того, у Флориді заборонили грати в жіночих спортивних командах дівчатам-трансгендерам.
Також Інформатор писав, як діяти, якщо ви постраждали від домашнього або гендерного насильства.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.