Після операції в Курській області ЗСУ можуть піти в контрнаступ - The Telegraph

У The Telegraph заявили, що ЗСУ може піти в контрнаступ - коли це станеться

ЗСУ
ЗСУ наступного року можуть піти у контрнаступ

Ймовірно, операція ЗСУ в Курській області спрямована на те, щоб змусити російських окупантів відволіктися від наступу на Донбасі. Аналітики припускають, що в 2025 році українські сили можуть піти в контрнаступ, проте наразі, вважають експерти, Москва на "гачок" ще не клюнула. 

Про це написало видання The Telegraph. У матеріалі йдеться про те, що армія РФ наразі продовжує тиснути українські сили на сході. При цьому там Збройні Сили України, за словами аналітиків, не є укомплектованими. Експерти зауважили, що на сході ЗСУ можуть лише сповільнити просування окупантів, але не повністю це зупинити.   

"У таких ключових містах, як Нью-Йорк, Торецьк, Часів Яр і Покровськ, що мають вирішальне значення для утримання залишків Донецької області, з моменту початку українського наступу (в Курській обл., – ред.) тривають інтенсивні бої та обстріли з важкої артилерії. За деякими даними, Нью-Йорк, можливо, повністю впав", - пишуть в The Telegraph.   

При цьому окупанти стали посилено обстрілювати міста Донецької області. Це може бути частиною ширшої стратегії РФ. Водночас у матеріалі зазначають, що українські підрозділи стурбовані тим, що відволікання сил та засобів на операцію в Курській області може поставити під загрозу поточні оборонні операції. Зокрема, не передбачається позитивних змін для Часова Яру, де відбуваються активні бої. У Торецьку та Покровську українські сили повідомляють про збільшення кількості вильотів російських літаків (інколи по 10 разів на добу).     

Українські сили на Покровському напрямку відчувають брак особового складу. Це робить контратаки майже неможливими. При цьому падіння Покровська становить небезпеку, адже російські окупанти, захопивши місто, можуть оточити Костянтинівку, Краматорську та Слов'янськ.  

Тобто, на думку аналітиків, операція ЗСУ в Курській області може дати Україні певні політичні вигоди, однак ситуація на фронті в Україні не виглядає позитивною. Російське командування, зауважили у виданні, все ще зосереджені на наступі в Донецькій області.     

Чи перекидають окупанти війська     

Україна розраховувала на те, що через ситуацію в Курській області росіяни будуть вимушені перекидати війська з території України. Зокрема, з Криму, а також Херсонської та Запорізької областей. Українські джерела вже повідомляли, що російські війська можуть бути відведені з Харківського фронту.  Проте аналітики зазначають, що при цьому немає жодних ознак, що росіяни будуть відводити війська на Донбасі. Якщо цього так і не станеться, то це свідчить про оте, що Кремль віддає пріоритет цьому наступу навіть попри ситуацію на Курщині.   

Аналітики зазначили, що все ще лишаються фактори, які можуть підірвати рішучі плани окупантів. Зокрема, те, що українські бригади, які зараз проходять навчання, можуть бути розгорнуті для посилення Курської або Донецької областей, залежно від того, де російські сили виявляють ознаки слабкості. Завдяки цьому Київ у 2025 році може організувати контрнаступ.     

"Почастішали партизанські атаки, і українська розвідка припускає, що Крим стане наступною ціллю, а Керченський міст, який вже часто стає об'єктом українських диверсій, імовірно, буде зруйновано найближчим часом. У той час як звичайний наступ для повернення Криму здається амбітним, переміщення російських сил для зміцнення Донбасу і Курська може відкрити двері для збільшення таємних операцій України на півострові", - йдеться в матеріалі. 

Що відбувається на фронті   

Раніше військовий експерт Олег Жданов зазначив, що ситуація на Покровському напрямку дуже важка щодо особового складу та боєприпасів. Проте, за його словами, ЗСУ тримають оборону. Експерт зауважив, що окупанти прорвали лише одну з ліній оборони - їх лишилося ще дві. Зараз, за словами Жданова, ЗСУ підходять до географічного рубежу оборони, де протікає річка Казенний Торець, на яку можна спиратися. І далі вже йде ряд панівних висот, де наші сили можуть закріпитися.   

"Ми можемо зайняти оборону по цих висотах, і використовувати їх так само, як це робили у населеному пункті Воздвиженці, який прикритий цією річкою. Згадайте, коли ворог брав Новоолександрівку і просувався у бік Воздвиженки. Це було наприкінці червня - на початку липня. Пройшло вже більше місяця і ворог не може піднятися на висоти і взяти Воздвиженку. Згадайте, як казали, що ось-ось переріжуть трасу Покровськ-Костянтинівка (тому що від Воздвиженки там 3-5 км до цієї траси). Але ж вони не змогли цього зробити. Так що я сподіваюсь, що на Казенному Торці призупинемо ворога. Тому що на сьогодняшній день важко спрогнозувати, що ми його зупинемо", - зазначив військовий експерт.     

При цьому Олег Жданов заявляв, що операцію в Курській області не можна вважати стовідсотково вдалою. На думку військового експерта, ми не переграли Путіна, адже він все чітко розуміє і використовує ситуацію на власну користь.   

"Нам не вдалося, скажу так. Ми нікуди [Путіна] не загнали. Він все чітко розуміє і використовує ту ситуацію, яка склалася, на власну користь. В чому користь полягає? - В тому, що Путін чітко розуміє, що ми ніколи не будемо анексувати цю територію. Так що він розуміє, що Курськ рано чи пізно повернеться під контроль російських військ і до складу Російської Федерації. А ось шанс взяти Донбас в нього є тільки один. І цей шанс триває саме зараз", - підкреслив аналітик. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube