Підрив Каховської ГЕС: у МОЗ відзвітували про випадки холери і ліквідацію наслідків

До зони НС потрапили 180 населених пунктів Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей, у яких проживало майже 900 тисяч населення

У МОЗ відзвітували про холеру і ліквідацію наслідків підриву Каховської ГЕС
Підрив Каховської ГЕС

Ліквідація наслідків теракту російських окупантів на Каховській ГЕС, який стався 6 червня, завершена. Жодного випадку холери не виявлено, а рівень забруднення водойм поступово зменшується. Україна продовжить моніторинг ситуації із забрудненням після підриву ГЕС, проби води й надалі братимуть щоденно.

Про ліквідацію наслідків підриву Каховської ГЕС повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

Зазначається, що до зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів у трьох областях: Херсонській, Дніпропетровській та Миколаївській. На цій території проживало майже 900 тис. громадян. Майже 700 тис. українців опинилися у ситуації, коли втратили доступ до питної води.

Що було зроблено проти спалахів інфекційних хвороб

Для забезпечення населення питною водою доставили 148 тисяч тонн питної і технічної води, а також видали 237 тисяч пігулок для знезараження води.

На базі центрів контролю та профілактики хвороб сформували 97 груп оперативного реагування на біологічні, хімічні та радіаційні загрози. Моніторинг ситуації відбувався щоденно.

Щоб не допустити погіршення ситуації із забрудненням, на постраждалих територіях розгорнуті три так званих "інфекційних хаби" для лікування громадян з підозрами на гострі кишкові інфекції та холеру.

Понад три тисячі людей із гострою кишковою інфекцією були обстежені на холеру, але жодного випадку захворювання не виявлено.

Що зробили для безпеки населення

Спеціалісти ЦКПХ проводили роз'яснювальні бесіди з людьми щодо небезпеки та профілактики інфекційних захворювань. Українцям роздали понад 211 тисяч роз'яснювальних інструкцій-пам'яток.

З липня фахівці дослідили понад 100 проб ґрунту на територіях Миколаївської та Херсонської областей.

Рівень забруднення знижується

Загалом, якщо у перші дні після затоплення за бактеріологічними показниками невідповідність санітарним нормам сягала 35%, то зараз рівень забруднення водойм знизився до відхилення у 10% в окремих точках моніторингу.

Що буде далі

Міністерство охорони здоров'я України зазначило, що моніторинг ситуації продовжуватиметься. У разі фіксації відхилень чи невідповідності санітарно-гігієнічним нормам ЦКПХ інформуватимуть органи місцевого самоврядування та громади щодо можливих ризиків.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у Херсонській області застерігали від вживання риби. Приготована будь-яким із відомих способів вона залишається небезпечною для життя. Риба має безліч паразитів та може викликати ботулізм.

Крім того, українцям заборонили вживати неочищену воду Херсонській, Запорізькій, Миколаївській, Дніпропетровській, Одеській областях. Не можна купатися, займатися ловлею риби чи напувати тварин такою водою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube