Після діалогу з рф Туреччина все одно хоче повернутися до зернової угоди: подробиці

Читать на русском

Представники Туреччини й надалі працюватимуть над відродженням Чорноморської зернової угоди, а не підуть на альтернативу агресора

Читать на русском
Хакан Фідан, зернова угода
Міністр Хакан Фідан наполягає на відновленні домовин, колаж "Інформатор"

Представники Туреччини й надалі працюватимуть над відродженням Чорноморської зернової угоди, а не підуть на альтернативу агресора

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан зустрівся з російським колегою Сергієм Лавровим, вони обговорили зернову угоду. Представник Туреччини наголосив про необхідність її відродження в звичному форматі. Росія таким рішенням не задоволена. 

Про це повідомляє газета Daily Sabah сьогодні, 31 серпня. За їх даними, Фідан наголосив на важливості відродження угоди та підтвердив рішучість Туреччини сприяти зусиллям у цьому напрямку.

"Ми продовжимо працювати над відродженням Чорноморської зернової угоди, яка має вирішальне значення для глобальної продовольчої безпеки, стабільності і миру в Чорноморському регіоні", - заявив Фідан під час перемовин.

Крім цього, міністр Туреччини наголосив, що ООН підготувала пакет пропозицій щодо відновлення зернової угоди, який "забезпечить належні підстави для відновлення угоди".

Реакція Лаврова

Представник країни-окупанти тим часом заявив, що рф не бачить ознак того, що вона отримає так звані "гарантії", яких вона вимагає. Водночас готова повернутись до угоди, якщо "будуть виконані обіцянки Заходу перед Москвою". За словами Лаврова, санкції Заходу перешкоджають експорту російського зерна і добрив.

Крім цього, він додав, що росія таки не виключає формулу миру, яку запропонував президент Володимир Зеленський. Окупанти готові збільшити поставки газу до Туреччини й реалізувати домовленості між двома країнами про створення газового хабу.

"Зі свого боку ми підтвердили прихильність Росії всім домовленостям щодо збільшення експорту природного газу, в тому числі шляхом реалізації ініціативи глав наших держав про створення єдиного газорозподільного хабу в Тюркіє", - каже Лавров.

Зернова угода: претензії росії

17 липня домовленості стосовно "зернової угоди" з боку росії були фактично припинено. Країна-агресорка вважає, що якісь її умови нібито не виконані. Адже рф з самого початку саботувала зернову угоду, то подовжуючи, то припиняючи її дію на власний розсуд. З початку липня країна-агресор перестала пускати судна до портів України. 

Серед претензій рф були наступні:

  • не запрацював аміакопровід "Тольятті-Одеса",
  • "Россільгоспбанк" за рік так і не переприєднали до SWIFT,
  • продовольство з України йшло не в найбідніші країни Африки та Азії,
  • гуманітарний коридор для проходу суден використовувався Україною для атак на окупований Севастополь.

Своєю чергою, Євросоюз готовий підтримати експорт українського зерна. Захід розглядав різні варіанти транспортування українського зерна, включно з ідеєю транспортувати залізницею та автовантажівками. Туреччина, зі свого боку, намагається переконати Москву повернутись до угоди, яку було укладено за посередництва Анкари та ООН.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.