Були здобутки, але були й втрати
У 2022 році планета Земля втратила багато видатних людей. Їм на зміну прийдуть інші. Але тих, хто пішов, все одно пам'ятатимуть. Тому наприкінці грудня традиційно згадаємо тих, кого ми втратили цього року.
Ім'я цього японського державного діяча було на слуху в кінці 80-х-початку 90-х років, коли Кайфу обіймав посаду прем'єр-міністра Японії. Українці для вимови імені японського прем'єр-міністра у побуті застосовували мнемонічне запам'ятовування «Трошечки кайфу».
Американський політик, колишній державний секретар США. Яскравий приклад того, що у житті все вирішують навіть не гроші, а зв'язки. У 70-х роках познайомилася зі Збігневом Бжезінським, який сприяв її стрімкій політичній кар'єрі. Запам'яталася неоднозначними висловлюваннями, наприклад про загиблих іракських дітей. Водночас ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну казала, що війна рф проти сусідньої країни стане глобальною історичною помилкою Кремля.
Французький актор, якого у нас знають, за великим рахунком, по одній ролі, зате який! Великий та жахливий П'єр Рамбаль-Коше з фільму «Іграшка», мільйонер і самодур, якого зневажав власний син. Завдяки цій ролі ми довідалися, що багаті теж плачуть, задовго до прем'єри однойменної мильної опери.
Цього американського актора ми запам'ятали здебільшого за ролями негідників, не обов'язково привабливих. Але антагоністи у нього виходили чудові.
Для прихильників Depeche Mode смерть «найтихішого депеша» стала шоком. Флетчер ніколи не був помічений у жодних скандалах, його головною місією в групі було не дати Мартіну Гору та Дейву Гаану вбити один одного. Мартін усі 90-ті не розлучався з пляшкою віскі, а Дейв із героїновою голкою. Але – зла іронія долі – першим із легендарної групи від розшарування аорти помер той, хто ні тим, ні іншим не захоплювався.
Людина-епоха, людина-легенда. Перший президент Незалежної України. До Леоніда Макаровича завжди й у всіх було неоднозначне ставлення. І – парадокс – він ні в кого не викликав бурхливих антипатій. І це при тому, що роки його правління стали найважчим періодом нового часу. Він був готовий віддати Крим ще у 1991 році, за нього стався найбільший в історії країни страйк шахтарів, його звинувачували у знищенні Чорноморського пароплавства, за нього… Список можна продовжувати довго. Леоніду Макаровичу було тяжко ще й тому, що неможливо було списати прорахунки на попередників. Але хоч би яким він був – він був перший.
Перша актриса та телеведуча України, яка практично стала законодавицею моди на розмір king size. Якщо раніше жінки соромилися своїх пишних форм, то після Руслани Писанки приємна округлість перестала бути предметом сором'язливості. Акторка могла б ще довго тішити глядачів своєю присутністю на екрані, але підступна онкологія перекреслила всі плани.
Перша дружина Дональда Трампа після розлучення з тоді ще майбутнім американським президентом запам'яталася численними романами з чоловіками значно молодшими за себе. Деяких із них вона, до речі, пережила. Колишня спортсменка мала чудове здоров'я, вона збиралася прожити мінімум років до 95. Але влітку цього року Івана загинула у власному будинку внаслідок невдалого падіння зі сходів. Їй було 73 роки.
Людина, яка власноруч поховала одну з наддержав другої половини XX століття. На відміну від Леоніда Кравчука, Михайло Горбачов переважно викликав до себе полярні ставлення. Його або обожнювали, або, м'яко кажучи, дуже не любили.
Виконавець легендарного у 90-х хіта про бандитський рай помер від зупинки серця. Причиною раптової зупинки стала астма, на яку артист страждав останніми роками життя.
Акторка зіграла безліч ролей у кіно, але запам'яталася завдяки ролі інфернальної медсестри Мілдред у фільмі «Пролітаючи над гніздом зозулі». За цю роль актриса отримала свій перший та єдиний «Оскар».
Єлизавета II була з тієї серії людей, про яких здається, що вони були завжди. Жінка, яка родом із далеких 20-х років минулого століття, яка пам'ятала Другу світову війну, знала всіх видатних політичних діячів свого часу. 8 вересня у віці 96 років померла не просто королева – пішла легенда.
Знаменитий футболіст збірних Югославії та Сербії, а також «Роми», «Сампдорії» та «Лаціо» прожив лише 53 роки. Ще до того, як Девід Бекхем навчився без промаху направляти м'ячі у «дев'ятку» зі штрафних, це чудово виконував Михайлович. Життя спортсмена перервала лейкемія.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.