Жоден конкурс не обходиться без сюрпризів: приємних та не дуже
«Євробачення» – це не просто музичний конкурс, це справжнє шоу, яке щороку збирає мільйони глядачів у всьому світі. Експерти зазначають, що за роки свого існування «Євробачення» стало майданчиком для культурного обміну та просування талановитих виконавців. І, звісно, за час свого існування пісенний конкурс не раз демонстрував курйозні, дивні, цікаві факти, деякі з яких ми вирішили нагадати.
Термін «Євробачення» вигадав британський журналіст Джордж Кемпі для опису ідеї телевізійного зв'язку між мовниками в Європі. Однією з цілей пісенного конкурсу було об'єднати країни Європи після Другої світової війни. Зразком для проведення такого заходу став конкурс італійської пісні у Сан-Ремо. Перше Євробачення відбулося у 1956 році в Лугано, і його переможцницею стала представниця Швейцарії, співачка Ліз Ассіа. З цього моменту конкурс жодного разу не скасовувався до березня 2020 року.
У першому «Євробаченні» 1956 року брали участь сім країн: Нідерланди, Італія, Бельгія, Німеччина, Франція та Швейцарія. Країн-учасниць могло бути 10, але Австрія, Данія та Великобританія пропустили термін подання заявки та потрапили на конкурс лише за рік.
У 1973 році учасником конкурсу став Ізраїль. У 1979 році «Євробачення» вперше пройшло в Єрусалимі та принесло Ізраїлю другу перемогу поспіль. Тому у 1980 році країна відмовилася від участі у конкурсі. «Євробачення» повернулося до Єрусалиму у 1999-му, після перемоги Дани Інтернешнл. У 2019 році, через 40 років, конкурс знову проходив в Ізраїлі, цього разу в Тель-Авіві.
Наймолодшою переможницею конкурсу 1986 року стала 13-річна Сандра Кім, яка переконала журі та продюсерів у тому, що їй 15. Пісня J'Aime La Vie принесла Бельгії першу перемогу на «Євробаченні». Наймолодшою учасницею наразі залишається 11-річна бельгійська співачка Наталі Пак, яка виступила у 1989 році від Франції. Після цього випадку організатори конкурсу заборонили брати участь у «Євробаченні» виконавцям віком до 16 років.
У 1969 році Великобританія, Іспанія, Франція та Нідерланди отримали за виступи по 18 балів. Перше місце присудили всім чотирьом виконавцям, оскільки у правилах не було сказано, як визначити переможця у подібній ситуації. Учасникам навіть вистачило медалей – їм вручили нагороди, які призначалися переможцю та авторам трьох найкращих пісень. На знак протесту Австрія, Фінляндія, Швеція, Норвегія та Португалія відмовилися брати участь у конкурсі наступного року.
Найуспішніший і найвідоміший виконавець, чию кар'єру визначило «Євробачення», – шведський гурт ABBA. Музиканти намагалися пробитися на конкурс у 1973 році, але пісні Ring Ring не вдалося піднятися вище за третє місце в національному відборі. У 1974-му квартет переміг на «Євробаченні» з композицією Waterloo, попри те, що Великобританія поставила шведам 0 балів. Восени 2005 року на 50-му ювілейному шоу Congratulation у Копенгагені Waterloo визнали найкращим хітом за всю історію «Євробачення».
До 2023 року ірландський співак Джонні Логан був єдиним виконавцем, якому вдалося двічі перемогти у «Євробаченні». Торік його рекорд повторила шведська співачка Лорін.
Під час виступів на сцені «Євробачення» артистам забороняється використовувати будь-яких тварин
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.