Ініціатива спрямована на забезпечення безпеки цивільного населення від можливих атак, і реалізувати її пропонують у співпраці з Польщею, Румунією та іншими країнами регіону
Україна запропонувала створити "Гуманітарний щит" уздовж західних кордонів країни та розраховує на підтримку держав Східної Європи для його реалізації. Ця ініціатива спрямована на забезпечення безпеки цивільного населення від можливих атак. І реалізувати її пропонується у співпраці з Польщею, Румунією та іншими країнами регіону.
Про це повідомив заступник міністра оборони України Сергій Боєв на засіданні Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи. Боєв підкреслив актуальність швидкої відповіді від партнерів, зокрема на тлі розміщення північнокорейських військових поблизу українських кордонів. Одним із пріоритетів такої ініціативи є припинення співпраці між Москвою і Пхеньяном.
"Треба зробити все можливе для розриву цієї небезпечної співпраці між Москвою та Пхеньяном. Передусім, це можливо завдяки підтримці України", – звернувся Сергій Боєв до присутніх.
Він також нагадав про "план перемоги" президента України Володимира Зеленського, де вказаний перелік необхідного озброєння ЗСУ. Крім того, Боєв звернув увагу на необхідність зміцнення української протиповітряної оборони у співпраці з міжнародними партнерами.
"Раніше ми презентували ідею створення "Гуманітарного щита" вздовж західного кордону України та сподіваємося, що ця ініціатива буде втілена", – наголосив заступник міністра оборони.
Він звернув увагу на те, що багато країн Південно-Східної Європи мають запаси зброї радянського зразка. Вона не є сучасною, проте може бути швидко інтегрована в українські підрозділи.
"Ми закликаємо вас прискорити передачу цих систем із ваших резервів Україні. Вони зможуть надати негайний ефект на полі бою", – наголосив він.
У липні президент Зеленський вперше заявив про можливу підтримку протиповітряної оборони України з боку Польщі у знищенні російських ракет і дронів над західною Україною. У вересні Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський повідомив, що Польща має право збивати російські ракети, які загрожують її безпеці. Втім, Варшава вважає, що Київ має впоратися з загрозами з неба самотужки.
Водночас можливість перехоплення російських ракет у небі над західними областями України обговорювалася також з Латвією та Румунією. Міноборони Латвії вже посилює протиповітряну оборону на східному кордоні у відповідь на "візит" російського безпілотника. Водночас у Румунії натякнули, що збивати російські Шахеди все ж почнуть, але тільки якщо вони становитимуть загрозу безпосередньо для країни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.