Підвищення ПДВ - частина зобов’язань України перед МВФ - Ярослав Железняк

Крім того, прописані джерела збільшення бюджетних надходжень в більш віддаленому майбутньому, в повоєнний період

Заступник голови податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк
Заступник голови податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду 18 жовтня затвердила п'ятий перегляд програми EFF. Це дозволить Україні отримати новий транш міжнародного фінансування від МВФ. Він складе 1,1 млрд доларів США. Окрім зовнішньої допомоги в Меморандумі також прописано, де уряд планує шукати внутрішні ресурси, якщо будуть проблеми з виконанням бюджету цьогоріч. І ключова фіскальна міра – це підвищення основної ставки ПДВ. Про це повідомив заступник голови податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк. 

“Власне те, що пропонували зробити вже зараз в податковому законі, але вирішили потягнути час”, - зазначив народний депутат.

За його словами, крім того, прописані джерела збільшення бюджетних надходжень в більш віддаленому майбутньому, в повоєнний період. Найбільш конкретні:

  • закон для врегулювання віртуальних активів (soft commitment розробити та зареєструвати його до кінця грудня),
  • запровадження звітності інтернет-платформ (структурний маяк до кінця квітня).

“Інші кроки, які не мають визначених термінів: прогресивне оподаткування ПДФО, реформа спрощенки, а також зміни до законодавства для гармонізації з Директивою ЄС про боротьбу з ухиленням від оподаткування (ATAD)”, - зазначив Ярослав Железняк.

Кабмін України пообіцяв МВФ підвищувати тарифи на ЖКГ не чекаючи закінчення війни

Українська влада в листі про наміри до керівництва МВФ допускає поступове підвищення комунальних тарифів для населення під час війни. У післявоєнний період тарифи також зростатимуть. 

"Потенційні заходи реформ, як тільки дозволять умови, включають додаткове поступове підвищення тарифів (з урахуванням нової тарифної методології та соціальних міркувань під час війни)", - йдеться у документі. 

Українські чиновники також очікують "зовнішнього фінансування та надання прозорої та виняткової прямої бюджетної підтримки енергетичним державним підприємствам в очікуванні доступних бюджетних ресурсів". Як зазначається у меморандумі, після закінчення війни порядок денний реформ в енергетичному секторі, зокрема, вимагатиме відновлення та посилення конкуренції на оптових та роздрібних ринках газу.

"Крім того, забезпечення стійкості системи та скорочення квазіфіскальних зобов'язань вимагатиме поступового підвищення тарифів на газ та електроенергію з метою відшкодування витрат, при цьому виділяючи адекватні та цілеспрямовані ресурси для захисту вразливих домогосподарств", - йдеться у меморандумі.

Згідно з документом, Кабінет міністрів України прийме дорожню карту для поступової лібералізації ринків газу та електроенергії з планом реалізації із зазначенням термінів на період після воєнного стану. Дорожня карта буде заснована на технічному аналізі фінансового стану сектора у координації із Європейською комісією.

Оновлений Меморандум із МВФ підписали президент України Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та голова НБУ Андрій Пишний. Він містить добровільні зобов'язання влади країни здійснити певні кроки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube