Так, 49-річний мешканець Дніпра разом зі своїм рідним братом та сином зібрали коло довірених осіб і розробили чіткий план налагодження кримінального бізнесу з розподіленням ролей
У місті Дніпро сімейний підряд заробляв на виготовленні підробних документів із нанесенням голографічного захисту. Загалом у схемі брали участь десяток осіб. Фігурантів було затримано, а організаторам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.
Правоохоронці встновили, що до протиправних оборудок причетні 10 осіб, віком від 25 до 49 років, мешканці кількох регіонів України. Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.
Так організаторами виявилися 49-річний мешканець Дніпра разом зі своїм рідним братом та сином, які зібрали коло довірених осіб і розробили чіткий план налагодження кримінального бізнесу з розподіленням ролей. Одні учасники схеми відповідали за необхідне обладнання та неліцензійне програмне забезпечення, а інші – шукали дійсні бланки офіційних документів, вносили в них потрібні зміни, неправдиві відомості, а також голографічні захисні елементи.
Крім того, були ще й учасники змови, які публікували оголошення в одному з месенджерів на пошук замовників подібної продукції та зв’язувалися з клієнтами. Документи та підробки передавали виключно поштовим зв’язком з дотриманням конспірації - у квитанції відправлення писали вигадані прізвища та мобільні телефони.
Правоохоронці провели одночасно 40 санкціонованих обшуків на території 8 областей України та Києва. Під час них було вилучено спеціальне обладнання, підроблені документи, зокрема МВС та Національної поліції України, оргтехніку, банківські картки, чорнові записи та накладні, а також грошові кошти у різній валюті на загальну суму понад 1 мільйон гривень, зброю, набої та 4 автомобілі.
9 фігурантів отримали підозри, їх під варту із правом внесення застави до 5 мільйонів гривень, організатори під вартою безальтернативно. Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.
Нещодавно Служба безпеки України викрила ділків, які допомагали ухилянтам від мобілізації. Зокрема, вони створювали та продавали фейкові застосунки Резерв+ та Дія. А ще виготовляли фальшиві посвідчення військовозобов'язаних, довідки про проходження ВЛК та бронювання.
За даними слідства, до організації оборудки причетні п'ятеро фігурантів, які діяли у складі злочинної групи. Двоє з них – студенти Житомирського вищого навчального закладу, які клонували мобільні застосунки для мобілізації.
Вони вносили персональні дані до електронних кабінетів військовозобов’язаних, щоб обманювати представників ТЦК під час перевірки документів. А продавали свою "продукцію" через спеціально розроблені Телеграм-боти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.