Головна
Бізнес
20:33, 18 Червня
Информатор UA

Интро

Мер міста Енергодара Дмитро Орлов написав у своєму ТГ-каналі про звільнення підприємців, які орендують комунальне чи державне майно, від оплати ренти. Це стало можливим завдяки ухваленню Кабінетом Міністрів України постанови щодо регулювання орендної плати у певних галузях. Теоретично: з 24 лютого 2022 року та по 30 вересня 2022 року підприємців Запорізької, Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей звільнено від плати за оренду комунального та державного майна. На практиці: нині українські закони зовсім не дотримуються на окупованих територіях. З початку літа на території всіх населених пунктів колаборанти розпочали реєстрацію підприємців. Місцеві бізнесмени замість ліцензії повинні надати абсолютно всі особисті дані, включаючи дані сім'ї. Далі під час реєстрації виставляють річну таксу так званий податок. Я орендую приміщення для косметологічного салону. Нещодавно сказали, що треба йти у мерію та реєструватися. Потім виявилося, що треба брати з собою готівку. Хто ходив, платили від 5000 до 10000 грн залежно від бізнесу. Я пішла дізнатися мій бізнес оцінили у 3 000 грн. Я вирішила, що не братиму участі в цьому цирку сьогодні заплати, через місяць заплати, потім у них гроші закінчаться, знову заплати просто з'їду, якісь послуги надаватиму вдома і все. Так ще цікавий момент, кошмарять не всіх. Вони змушують платити тих, хто знаходиться у певних місцях у місті. Я не хочу конкретизувати, розповідає підприємниця з Енергодару Анастасія. Також Анастасія розповіла, що в Криму діє така сама система оподаткування підприємців. Я сама була шокована. Мої знайомі, такі самі підприємці сказали, що платять раз на рік у місцеву мерію вже 8 років. Хоча я думала, що вони платять податок, як українці у свою скарбницю, а там у російську скарбницю. Виявилося ні! Вони 8 років платять на кишеню місцевої влади і навіть радіють, що виходить менше ніж офіційний податок, - ділиться Анастасія. Той факт, що підприємців Запорізької області звільнено від плати за оренду безумовно важлива частина підтримки українцям на тимчасово окупованих територіях. На жаль, на сьогодні, регулювання українського законодавчого життя та праці цих людей не завжди можливе в умовах окупації. Олена Хатькова

Підприємці на окупованих територіях звільнені від орендної плати. Чи реально це допомагає бізнесу?

Підприємці на окупованих територіях звільнені від орендної плати. Чи реально це допомагає бізнесу?

Читать на русском
Підприємці на окупованих територіях звільнені від орендної плати. Чи реально це допомагає бізнесу?

На жаль, українських законів на окупованих територіях не дотримуються

Мер міста Енергодара Дмитро Орлов написав у своєму ТГ-каналі про звільнення підприємців, які орендують комунальне чи державне майно, від оплати ренти. Це стало можливим завдяки ухваленню Кабінетом Міністрів України постанови щодо регулювання орендної плати у певних галузях. 

Теоретично: з 24 лютого 2022 року та по 30 вересня 2022 року підприємців Запорізької, Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей звільнено від плати за оренду комунального та державного майна

На практиці: нині українські закони зовсім не дотримуються на окупованих територіях. З початку літа на території всіх населених пунктів колаборанти розпочали реєстрацію підприємців. Місцеві бізнесмени замість ліцензії повинні надати абсолютно всі особисті дані, включаючи дані сім'ї. 

Далі під час реєстрації виставляють річну таксу — так званий податок. 

«Я орендую приміщення для косметологічного салону. Нещодавно сказали, що треба йти у мерію та реєструватися. Потім виявилося, що треба брати з собою готівку. Хто ходив, платили від 5000 до 10000 грн залежно від бізнесу. Я пішла дізнатися – мій бізнес оцінили у 3 000 грн. Я вирішила, що не братиму участі в цьому цирку — сьогодні заплати, через місяць заплати, потім у них гроші закінчаться, знову заплати — просто з'їду, якісь послуги надаватиму вдома і все. Так ще цікавий момент, кошмарять не всіх. Вони змушують платити тих, хто знаходиться у певних місцях у місті. Я не хочу конкретизувати», – розповідає підприємниця з Енергодару Анастасія. 

Також Анастасія розповіла, що в Криму діє така сама система оподаткування підприємців. 

«Я сама була шокована. Мої знайомі, такі самі підприємці сказали, що платять раз на рік у місцеву мерію вже 8 років. Хоча я думала, що вони платять податок, як українці у свою скарбницю, а там у російську скарбницю. Виявилося ні! Вони 8 років платять на кишеню місцевої влади і навіть радіють, що виходить менше ніж офіційний податок», - ділиться Анастасія. 

Той факт, що підприємців Запорізької області звільнено від плати за оренду — безумовно важлива частина підтримки українцям на тимчасово окупованих територіях. На жаль, на сьогодні, регулювання українського законодавчого життя та праці цих людей не завжди можливе в умовах окупації. 

Олена Хатькова 

 

 

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.