Підготовка до "немислимого": Європа активно готується відбивати вторгнення Росії без допомоги США

Європейські країни побоюються, що після України Путін може повірити в себе та напасти на НАТО

Війна НАТО проти Росії
Наприклад, Литва планує замінувати усі мости, які ведуть до Росії

Європа готується до "немислимого" раніше сценарію, коли Росія нападе на країни НАТО, а відбиватися доведеться самостійно, без участі США. Європейські уряди стурбовані: вони вважають, що Кремль, відчуваючи впевненість у своїх силах через прихід до влади в США Дональда Трампа, спробує напасти на НАТО. Це має сенс, оскільки російський правитель Володимир Путін, схоже, "повірив у себе".

Про це повідомляє NBC News. Зазначається, що європейські країни вже підготували низку оборонних заходів для реалізації.

"Європейські уряди та громадяни стурбовані тим, що Кремль може повернути свої війська на Україну. Існує також широке занепокоєння, що новий президент США... може не захищати історичних союзників Америки по НАТО, якщо на них нападе Росія", – зазначає видання, перераховуючи, що планують робити європейські країни:

  • Литва планує замінувати усі мости, які ведуть до Росії. Литовська армія підірве їх, коли російські танки та армія спробують перетнути кордон. Окрім того, будуються оборонні лінії, придбано велику кількість "зубів дракона".
  • На Балтиці кораблі НАТО відкрили полювання на "тіньовий флот" Росії, який підозрюють у пошкодженні кабелів зв'язку.
  • Європа планує створити власний аналог системи ППО "Залізний купол", яка буде прикривати країни від БПЛА та ракет малої дальності.
  • Норвегія підготувала спеціальні брошури для цивільного населення про те, що робити у випадку війни та які припаси мати.
  • Німеччина виділила понад 100 млн євро, щоб відновити системи цивільної оборони. Зокрема на своє місце повернуть сирени, які були демонтовані після закінчення "холодної війни".
  • Швеція шукає додаткові місця на кладовищах на випадок, якщо вона візьме участь у бойових діях.

"Європейці сприймають це дуже серйозно", – пояснив виданню екскомандувач силами США в Європі, генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес.

Тим часом після пошкодження кабелів зв'язку у Балтійському морі НАТО відправило флот до регіону для охорони важливих підводних споруд. Загалом патрулювати будуть близько десяти кораблів. Операція триватиме до квітня.Спостереження за ситуацією в регіоні посилять країни JEF (Об'єднані експедиційні сили Сполученого Королівства), серед яких Велика Британія, Данія, Фінляндія, Естонія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Швеція та Норвегія.

Минулого року кабелі в Балтійському морі та Фінській затоці перерізали тричі. У листопаді 2024 року було демонтовано дата-кабель між Швецією, Литвою, Фінляндією та Німеччиною. У жовтні 2023 року Newnew Polarbear зламав газопровід Balticconnector і пошкодив кабелі зв'язку. А наприкінці 2024 року вийшли з ладу чотири телекомунікаційні кабелі, що з'єднують Фінляндію з Німеччиною та Естонією.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube