Підбурював українців до держзради. Опубліковані докази співпраці ексначальника СБУ у Криму Кулініча з фсб рф

Представники фсб рф залучили Кулініча до негласної співпраці

Кулініч
Справа Кулініча – це лише епізод незаконної діяльності російських спецслужб щодо дестабілізації ситуації в Україні

В Україні завершили досудове розслідування стосовно колишнього очільника управління СБУ в Криму Олега Кулініча. З'явилися нові докази, які підтверджують його зв'язки з ФСБ рф. Служба безпеки України (СБУ) та Державне бюро розслідувань (ДБР) оприлюднили перехоплення розмов Кулініча та його куратора – колишнього заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича.

Про це повідомили у СБУ. Ці розмови входять до матеріалів кримінального провадження, яке завершило ДБР. Після того як обвинувачений ознайомиться зі справою, їх передадуть до суду. 

Що відомо про затримання Кулініча 

Кулініча затримали у липні 2022 року в результаті спецоперації. Йому оголосили підозру у державній зраді (ст. 111 Кримінального кодексу України), створенні злочинної організації (ст. 255), самовільному залишенні місця служби в умовах воєнного стану (ст. 407), заволодінні зброєю та її незаконному зберіганні (ст. 410 та 263). Кулінічу обрали запобіжний захід "тримання під вартою". Під арештом він перебуває і до нині.

"Ми зробили максимум, аби не просто затримати топового державного зрадника, але й зібрати доказову базу, на основі якої суд зможе винести справедливий вирок. Це – чіткий сигнал усім, хто працює на ворога: СБУ обов’язково вас знайде та змусить відповідати за скоєне, де б ви не ховалися. Кожного крота витягнемо на світло", – заявив голова СБУ, генерал-майор Василь Малюк.

Розробкою Кулініча та спецоперацією з його затримання займався особисто Малюк. Служба безпеки таємно проникла до лав фсб рф.

"Ми здобули всі файли, в яких Кулініч доповідав у Москву інформацію, в тому числі і секретну, щодо ситуації в нашій країні, в Службі, про намагання впливати на різноманітні процеси", – додав Малюк.

Серед іншого встановили, що Кулініч співпрацював з фсб рф та отримав оперативний псевдонім "Котигорошко". Його діяльність курирував так званий "політичний офіс" у Москві, який організували за завданням російської спецслужби колишній заступник секретаря РНБО Володимир Сівкович і колишній голова Адміністрації президента України Андрій Клюєв.

Агенти, які мали вплив на державні та правоохоронні органи України з боку російської спецслужби
Агенти, які мали вплив на державні та правоохоронні органи України з боку російської спецслужби

За даними слідства, Кулініч виконував вказівки кураторів для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України, шпигунства, розставлювання "своїх людей" у різні державні та правоохоронні органи, підбурювання громадян до державної зради. Як розповідав раніше Малюк, цей офіс у Москві є своєрідною "кротофермою".

"Основна його задача – збір інформації і робота по Україні. В офісі присутні кадрові співробітники 5-ї служби фсб рф. І безпосередньо вони у повній співпраці з Сівковичем взаємодіяли з Кулінічем. Після того як він передавав інформацію, вони доповідали в фсб", – зазначав Малюк.

Про Кулініча 

Кулініч народився 21 травня 1969 року в місті Сміла Черкаської області. За даними ВВС, він закінчив академію фсб рф. У 1990-ті працював в Службі безпеці України. Кулініч працював радником міністра палива та енергетики України, заступником Держсекретаря Мінпаливенерго, керівником групи радників Першого віцепрем'єр-міністра України. У 2006-2007 роках він був віцепрезидентом Національної атомної енергогенерувальної компанії "Енергоатом". Тоді компанію очолював Андрій Деркач. З серпня 2007 року по травень 2008 року Кулініч обіймав посаду заступника генерального директора держконцерну "Укратомпром". Пропрацювавши там, перейшов у 2008-2009 роках очолювати Держгеокадастр. У жовтні 2020 року Кулініча призначили начальником Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим. А вже у березні 2022 року президент України Володимир Зеленський звільнив його з цієї посади.  

Нагадаємо, в Україні судитимуть очільників окупаційної адміністрації Снігурівки. Крім того, на Львівщині заарештували нові земельні ділянки дружини Медведчука на 17,5 млн грн.

Також Інформатор писав, що СБУ могла організувати вбивство пропагандиста Татарського.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube