Під час президентської кампанії путін уникатиме теми війни в Україні - ISW

Похвалитися тут нічим, тож російський лідер намагатиметься не торкатися цього питання

Президентська кампанія путіна
Натомість слід очікувати критики Заходу та тез про "стабільну росію"

Кремлівський диктатор володимир путін не стане використовувати тему України та війни на виборах президента в 2024 році. Ця тема є дуже небезпечною для нього. Натомість російський лідер зосередиться на критиці Заходу та прославленні російської "стабільності". 

Про це йдеться у звіті американського "Інституту вивчення війни" (ISW). Аналітики дають свої прогнози на майбутню кампанію путіна.

ISW в своєму огляді посилається на російське "околиберальное" ЗМІ Meduza. Останнє ж, в свою чергу, посилається на джерела в кремлівській адміністрації.

Суть кампанії-2024 для путіна - показати росію як лідера "острову спокою" (росії) у бурхливому світі. Допоки всіх довкола трясе, рф нібито залишається тихою та стабільною гаваню під керівництвом мудрого путіна. Як би там не було, а план, за даними журналістів, приблизно такий. 

Джерела Meduza стверджують також, що рейтинги путіна зростають після промов, в яких він критикує Захід, і що російська пропаганда сприятиме цьому, все частіше позвучуючи історії про "труднощі" в західних країнах і нібито нездатність Сполучених Штатів підтримувати Україну.

Що ж до війни в Україні, то з цим слід працювати дуже обережно - а краще взагалі і не згадувати. Розповідати про "спецоперацію проти нацистів" можна лише у разі великого успіху рф на полі бою. Якщо ж цього не буде, то говорити про війну взагалі не слід. 

Президентська кампанія путіна-2024: якою вона буде

Насправді, навіть не треба мати джерала в кремлі, аби вже зараз з високою долею вірогідності передбачити, як саме російський автократ вестиме свою передвиборчу кампанію на березень 2024 року. Якраз тут нічого нового ні путін, ні його технологи, власне, не придумали.

В черговий раз путін продаватиме росіянам "стабільність". Однак це не стабільність розвитку, як було під час його перших строків, і навіть не стабільність стагнації, як було вже після 2014, Криму і так далі. Це в буквальному сенсі "стабільно погано" і "стабільно безнадійно". 

Якогось сталого та бурхливого економічного розвитку немає і близько. Тієї самої горезвісної "безпеки" також немає: бавовна в рф стається ледь не щодня. Війна ж проти сусіда, всупереч розповідям пропагандистів, не користується стовідстотковою та активною підтримкою населення. Мільйонних черг біля воєнкоматів немає - як немає й значних успіхів на фронті. 

Що при цьому може зробити режим? З усієї сили "закусити вудила" та мобілізувати всі свої ресурси на забезпечення бодай якоїсь напівмертвої "стабільності". Суть: продати громадянам ідею, що завтра буде не гірше, ніж сьогодні, а якщо й гірше, то зовсім трохи. В той же час треба показати, що там, де "загниваючий Захід", все набагато гірше, а таємничі та злі "англосакси" сплять і бачать, як би захопити росію. 

Якщо все так, то немає сенсу щось міняти і слід пролонгувати путіна ще на 6 років - аж до 2030-го. Грубо кажучи, ядро пропозиції саме таке.  

Чи вийде в кремля продати це росіянам? Скоріше за все, так - на жаль. Диктаторів, подібних путіну, не змінюють на виборах. Та й вибори в таких системах - це не демократія, а бюрократична процедура, про що прямо заявляв прессекретар путіна Дмитро Пєсков. Звісно, трапитися може будь-що, однак сильно сподіватися на усунення російського президента мирним шляхом в березні 2024 року не слід - це наївно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube