Перший місяць президентства Трампа: як це було

За перший місяць президентства Дональд Трамп підписав десятки указів, скасував політику Байдена, вийшов із міжнародних угод та загострив торговельні відносини з Канадою, Мексикою та ЄС

Дональд Трамп
Місяць Трампа: скасування реформ, нові мита та удар по союзниках. Фото: flickr

20 січня 2025 року Дональд Трамп повернувся до Білого дому і одразу розпочав реалізацію своєї політики. Його перший місяць на посаді ознаменувався низкою суперечливих рішень, які сколихнули світову спільноту. Зокрема, адміністрація Трампа тільки за перший місяць посилила депортації, запровадила мита, вийшла з ВООЗ та Паризької угоди, а також розпочала переговори щодо України без участі Києва.

Розібрали тезово всі кроки Трампа. Почнемо зі скасування указів Байдена. 

Одним із перших кроків Трампа стало підписання 78 указів, які скасували значну частину рішень попередньої адміністрації. Зокрема:

  • запровадження надзвичайного стану в енергетиці США;
  • повернення Кубі статусу країни-спонсора тероризму;
  • призупинення надання фінансової допомоги іноземним державам на 90 днів;
  • визнання наркокартелів терористичними організаціями;
  • оголошення надзвичайного стану на американо-мексиканському кордоні;
  • скасування права на громадянство за місцем народження для дітей мігрантів;
  • виведення США з ВООЗ та Паризької угоди щодо клімату;
  • помилування засуджених за штурм Капітолія;
  • заборона служби у Збройних Силах для трансгендерних осіб;
  • відновлення смертної кари на федеральному рівні.

Призупинення зовнішньої допомоги

Адміністрація Трампа заморозила фінансування міжнародних програм на 90 днів для перегляду їхньої ефективності. Це рішення викликало юридичні суперечки, і суд у Вашингтоні зобов’язав Білий дім відновити допомогу через USAID.

Вихід із міжнародних угод

США вдруге вийшли з Паризької кліматичної угоди, а також припинили участь у програмах глобальної міграції, включаючи ініціативи для українців. Окрім цього він підписав указ про вихід США з Ради ООН із прав людини. Він також підписав директиву про відновлення своєї кампанії щодо тиску на Іран.

Переговори щодо України без України

Трамп ініціював переговори з Росією щодо війни в Україні без участі українських представників. Переговори відбулися в Саудівській Аравії, що викликало обурення союзників США. При цьому держсекретар США Майк Помпео заявив, що Вашингтон не зобов’язаний узгоджувати свою політику з Києвом. Колишній посол США в Росії Майкл Макфол заявив, що Дональд Трамп нібито передав Кремлю радикальні пропозиції, які включають територіальні поступки України, відмову від НАТО та зняття санкцій з Росії. Найгірше, що Трамп заявив, що Київ міг укласти угоду з Москвою, щоб уникнути війни, фактично покладаючи частину відповідальності на Україну.

Жорсткий імміграційний курс

Нові правила депортації мігрантів передбачають квоти на щоденне виселення 1200–1500 осіб. Крім того, були розширені повноваження федеральних агентств, які отримали дозвіл на проведення арештів у школах, лікарнях та церквах.

Геополітичні виклики та торговельні війни

Адміністрація Трампа розпочала торговельні війни з Китаєм, Канадою, Мексикою та ЄС. Зокрема, запроваджено 25% мита на товари з Канади та Мексики; Введено нові митні тарифи на китайські товари через боротьбу з синтетичними опіоїдами. США також планують запровадити 10% мита на європейські товари, що може загострити відносини з ЄС.

І при цьому за перший місяць президентства Дональд Трамп провів 26,7% свого часу, граючи в гольф. Президент США неодноразово називав свої успіхи в гольфі великим досягненням.

Місяць президентства Трампа. Інфографіка: Україна Сейчас
Місяць президентства Трампа. Інфографіка: Україна Сейчас

Реакція ЄС на місяць президентства Трампа

Після жорстких "диктаторських" заяв президента США Дональда Трампа на адресу президента України Володомира Зеленського європейські лідери підтримали останнього. Зокрема, канцлер Німеччини Олаф Шольц. Він засудив слова глави Білого дому та назвав їх небезпечними.

Також ми писали, що на саміті в Парижі, організованому президентом Франції Еммануелем Макроном, європейські лідери висловили готовність надати Україні гарантії безпеки. Проте застерегли Київ від передчасного перемир’я.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube