“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Зеленський каже, що ситуація на Харківщині контрольована, однак до стабілізації ще далеко
Наступ Росії на Харківщині міг бути лише першою хвилею масштабної військової кампанії Кремля. Утім окупанти встигли просунутися вглибину української території на відстань від 5 до 10 кілометрів. Ворог впевнено пройшов вздовж північно-східних прикордонних територій, і лише потім його зупинили сили ЗСУ.
Думками про ситуацію із наступом РФ на Харківщині поділився український президент Володимир Зеленський в інтерв'ю виданню AFP. Глава держави переконаний, що росіяни побудували свою наступальну кампанію із кількох хвиль атак і саме Харківщина взяла на себе перші удари Росії.
"Російський наступ міг складатися з кількох хвиль. Перша хвиля була в Харківській області", - повідомив Зеленський.
Український президент визнав, що ситуація на Харківщині все ще далека від стабілізації, утім Сили оборони України добре контролюють хід боїв. Глава держави додав, що ворог просувається вглиб України, маючи при цьому велику перевагу.
"Ми повинні тверезо оцінювати ситуацію та розуміти, що вони йдуть вглиб нашої території. А не навпаки. І це все ще їхня перевага", - резюмувв він.
На тлі російського наступу на Харківщині, Зеленський впевнено заявив, що повторно наступати на Київ Росія не здатна. У ворога більше не має на це сил, тому повторити атаки, які тривали у перші дні війни у лютому 2022 року, росіянам точно не вдасться.
Акцентуючи на Харківщині, Зеленський пояснив, що Захід має допомогти Україні захистити регіон від ударів ворога. Для цього достатньо лише двох потужних систем ППО.
Аналітики Інститут вивчення війни схильні аналізувати ситуацію з наступом Росії на Харківщині, як спробу створити "буферну зону", про що раніше заявляв російський диктатор Володимир Путін. В ISW також вказують й на другу мету Кремля - розтягнути фронт. Ворог робить такі маневри, щоб досягти ймовірних успіхів на Донеччині. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський раніше підтвердив, що окупантам вдалося розширити зону військових дій на 70 кілометрів.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що протягом 17 травня росіяни двічі спробували прорвати оборону ЗСУ на Харківщині.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.