Російський правитель заявив про готовність до діалогу з Вашингтоном, наказав посилити захист кордонів і закликав спецслужби зірвати вплив Заходу на відносини РФ та США
На тлі візиту Володимира Зеленського до Вашингтона та його зустрічі з Дональдом Трампом 28 лютого російський диктатор Володимир Путін зробив серію заяв, спрямованих на формування власного наративу щодо відносин між РФ і США та війни в Україні. Путін заявив, що "перші контакти з адміністрацією США вселяють надії". За його словами, нинішня влада Сполучених Штатів нібито демонструє прагматичний підхід, відмовляється від "стереотипів" і "месіанських ідеологічних кліше".
Про це російський правитель сказав російським ЗМІ. Він також він наголосив, що саме російські військові "створили умови для вирішення української кризи". А США та РФ, за його твердженням, нібито "готові знову налагоджувати співпрацю".
Водночас очільник Кремля повідомив, що наказав посилити захист кордону та збільшити прикриття так званих "небезпечних напрямків". Він також закликав дипломатів і спецслужби активніше працювати над тим, щоб "зірвати спроби Заходу завадити діалогу Росії та США".
Таким чином, Кремль намагається використати зміну адміністрації у Вашингтоні для просування власних інтересів. Також цими заявами Путін намагається створити враження, що для РФ можливі поступки з боку США.
Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко зауважив, що Росія не розглядає мир як припинення війни, а лише як паузу для відновлення сил та подальшої агресії. Про це ж казав напередодні і голова ГУР Кирило Буданов. Для запобігання цьому необхідні не лише гарантії безпеки та зміцнення оборонного потенціалу України й Європи, а й контроль над російським ВПК та скорочення армії РФ.
"Якщо не буде цього – [незрозуміло, що буде далі]", - зауважує Коваленко.
Він наголошує, що будь-яке припинення вогню не означатиме завершення конфлікту. За його словами, буде продовжуватися когнітивна війна, кібервійна, диверсійна діяльність росіян збережеться. Коваленко підкреслює, що війна між Україною та Росією триває століттями й не може бути вирішена через підтримку фейкової опозиції.
"Завершення цього бурління в Європі можливе виключно цілеспрямованою і єдиною позицією Заходу щодо підтримки національних груп на території Росії з метою утворення незалежних республік", - наголосив він.
На його думку, Захід витратив понад 30 років на ілюзію про демократичну Росію, хоча така держава неможлива у системі, де панують спецслужби. А для російських спецслужб будь-яка демократизація – це смерть, тому всіх демократів вони роблять своїми.
Нагадаємо, що Буданов вірить у ймовірність завершення війни у 2025 році. Він заявив, що росіянам потрібна пауза у війні. Саме відсутність сили у Росії може бути причиною зупинки бойових дій в Україні. Буданов каже, що бачив документи про стратегічне планування РФ. Серед них зазначено, що якщо РФ не вийде з війни до 2026 року, то статусу "наддержави" вона більше не матиме.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.