Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Значне зростання експорту товарів з ЄС до сусідніх із Росією країн викликає питання
Вірменія, Киргизстан і Туреччина за 2022 рік суттєво наростили імпорт товарів із західних країн. При цьому згадані країни збільшили й експорт до Росії. Ймовірно аби допомогти країні-терористці обійти західні санкції.
Про це пише Financial Times.
"Ми бачимо масштабне падіння торговельних потоків з ЄС до Росії та незвичайні сплески у торгівлі з третіми країнами, особливо з тими, що перебувають у безпосередній близькості від Росії", – сказав спеціальний представник ЄС із санкцій Дейвід О'Салліван.
Відтак, Євросоюз планує розслідувати зростання експорту до країн, що є сусідами росії. Однак про "підозрюваних" у справі О'Салліван не назвав, спираючись на "презумпцію невинуватості". Проте, згідно з аналізом Європейського банку реконструкції та розвитку суттєво наростили імпорт із західних країн та експорт до Росії — Вірменія, Киргизстан і Туреччина. Це зростання, як наголошують журналісти Financial Times, збігається з більш як 50-відсотковим падінням експорту ЄС, США та Великої Британії до Росії порівняно із середнім показником у 2017–2019 роках.
Про значне зростання експорту товарів із ЄС у сусідні з Росією країни колишнього СРСР заявляли й експерти дослідницької компанії Euromonitor International. За даними Євростату, на які посилаються в Euromonitor International, експорт із Європи до Росії після запровадження санкцій у період із березня до листопада 2022 року впав на 47% і становив 36,3 млрд євро. Але при цьому експорт європейських товарів у сусідні з Росією країни Білорусь, Вірменія, Казахстан, Грузія, Узбекистан і Киргизстан, зріс на ті ж 48% і становив 20,3 млрд євро.
Одним із заходів щодо боротьби з обходом санкцій ЄС є онлайн-платформа від Єврокомісії, за допомогою якої можна анонімно повідомити про факти порушень Росією та Білоруссю запроваджених проти них економічних обмежень. Зазначимо Євросоюз продовжив запроваджені санкції проти росії за окупацію територій України ще на рік.
До того ж міністр економіки Німеччини Роберт Хабек повідомив, що Євросоюз планує запровадити ще жорсткіші заходи боротьби з компаніями, що хочуть обійти західні санкції проти рф. Він наголосив, що ухилення від санкцій "вже карається законом", і якщо буде доведено, що це було свідоме рішення, воно також буде "каратися чи переслідуватись".
Нагадаємо, після початку російської агресії в Україні Євросоюз запровадив девʼять нових пакетів санкцій, які накладають обмеження на 1300 фізичних та 120 юридичних осіб. Але Орбан погрожує накласти вето на продовження антиросійських санкцій.
Також раніше ми писали, про те, що Зеленський ввів санкції проти 333 росіян.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.