Перемога «Будівельника» над «Дніпром» і сто очок різниці в матчі «Київ-Баскета» з «Харківськими Соколами» - підсумки ігрового дня Суперліги

«Київ-Баскет» встановив рекорд сезону в Суперлізі.

«Київ-Баскет» розгромив молодіжний склад харківського клубу. «Дніпро» програв принциповому супернику.

Про перебіг подій в матчах баскетбольної Суперліги повідомляє Інформатор,з посиланням на ФБУ .

У п'ятницю, 12 лютого, відбулися п'ять матчів розіграшу баскетбольної Суперліги. У київському баблі, в першому поєдинку дня, «Київ-Баскет» зустрівся з «Харківськими Соколами». Харків'яни грають складом, виступаючим в Першій лізі, через велику кількість травмованих і хворих гравців.

На початку поєдинку у «Київ-Баскета" не пішли дальні кидки, і деякий час в рахунку лідирували «Харківські Соколи». Але вже на 4-й хвилині кияни вигравали 5 очок. Розрив у рахунку продовжував збільшуватися, і перша чверть завершилася з перевагою «Київ-Баскету» у сімнадцять очок. У другій чверті кияни зменшили оберти, набравши за 5 хвилин 8 балів. Однак у «Харківських Соколів» в атаці справи були ще гірші, так що різниця в рахунку продовжувала зростати. На перерву команди пішли за рахунку 59:20.

Після відновлення гри «Київ-Баскет» зробив ривок 11: 0. Розрив у рахунку невблаганно ріс, і до кінця третьої чверті досяг 66 очок. На 2-й хвилині четвертої чверті Джейкобсон приніс «Київ-Баскету» соте очко. Завершилася зустріч з різницею в рахунку на користь київського клубу в 100 очок, що стало новим рекордом в Суперлізі.

У першому матчі бабл в Кам'янському, зустрілися «Запоріжжя» і «Одеса». На першій хвилині Носков триочковим кидком завершив атаку «Одеси». Однак «Запоріжжя» закинуло 8 очок поспіль і захопило лідерство. Одесити зрівняли рахунок, але до середини чверті «Запоріжжя» вело +7. Номінальні господарі майданчика зберегли перевагу і виграли першу чверть 25:16.

На початку другої чверті «Одеса» скоротила різницю до семи очок. Але на 8-й хвилині «Запоріжжя» вигравало вже +20. Завершили першу половину матчу команди з рахунком 56:36.

Різниця у 20 очок трималася практично всю третю чверть. У кінцівці «Одеса» додала, і після дальнього кидка Блейлока відрив скоротився до 10 балів. Четверта чверть також почалася з десятиочковою перевагою команди із Запоріжжя. Кондраков скоротив різницю до шести очок, але Міхєєв і Форчун швидко повернули «Запоріжжю» перевагу у 11 пунктів. Всередині фінальної чверті перевага запорожців збереглася. На останній хвилині «Одеса» підібралася до суперника на відстань 4-х очок і вдалася до тактики фолів. Однак гравці «Запоріжжя» з лінії штрафних кидали точно і зберегли переможний результат.

До матчу «Черкаські Мавпи» - «Тернопіль» команди підійшли в різному настрої. Напередодні баскетболісти з Черкас несподівано обіграли лідера Суперліги «Київ-Баскет», причому зробили це з досить солідною різницею в рахунку. «Тернопіль» ж на останніх секундах поступився в протистоянні з «Дніпром».

На старті поєдинку «Черкаські Мавпи» повели 10: 0, а перші очки «Тернополю» приніс Боуї під кінець четвертої хвилини матчу. «Тернопіль» трохи скоротив відставання, але все ж програв першу чверть. На початку другої чверті Боуї відіграв ще два очка. Однак після кидка Камерона Скотта різниця в рахунку становила вже 13 очок на користь «Черкаських Мавп». Після першої половини матчу клуб з Черкас вигравав 43:31.

У третій чверті «Тернопіль» розпочав відіграватися, і на 5-й хвилині скоротив відставання до п'яти очок. Але гравці «Черкаських Мавп» наростили перевагу до 12-ти балів. Команди обмінювалися атаками, але «Черкаські Мавпи» були точніше, і до середини 4-й чверті рахунок на табло був 70:58. «Черкаські Мавпи» впевнено провели кінцівку, збільшили відрив у рахунку і завершили матч перемогою.

«Прометей» на домашньому майданчику в Кам'янському зустрівся з «Хіміком». Войнолович відкрив рахунок в матчі, а Ковляр збільшив перевагу «Хіміка». Гості продовжили лідирувати, а на 5-й хвилині Лукашов зрівняв рахунок, реалізувавши штрафні. Маєрс на 8-й хвилині вперше в матчі вивів «Прометей» вперед. Однак «Хімік» не тільки відігрався, а й виграв стартову десятихвилинку з різницею у два очки.

На початку другої чверті Еванс ненадовго вивів «Прометей» вперед, але Салліван і Антипов повернули перевагу гостям. Далі перевага в рахунку переходила від однієї команди до іншої, лідер змінювався практично після кожної атаки. Але ривок в кінці чверті дозволив «Хіміку» завершити першу половину матчу з перевагою у п'ять очок.

На 4-й хвилині третьої чверті Стефенс зрівняв рахунок, а потім, реалізувавши штрафний, вивів «Прометей» вперед. «Хімік» швидко повернув перевагу в рахунку собі. Однак «Прометей» і не відходив і завершив чверть з перевагою в одне очко.

У заключній чверті до четвертої хвилини йшла рівна гра. А потім господарі майданчика почали йти вперед і довели свою перевагу до десяти очок. «Хімік» не втрачав надію і за 19 секунд до кінця основного часу скоротив відставання до п'яти балів. Але більшого «Прометей» гостям з Південного не дозволив, здобувши в підсумку непросту перемогу.

У поєдинку «Будівельника» з «Дніпром» перші очки заробив гравець команди гостей Санон. Кобець відповів точним триочковим, а Джефферсон додав ще два очка. «Будівельник» повів +7, і наставник «Дніпра» взяв тайм-аут, щоб внести необхідні корективи в гру команди. Санон закинув дальній, але все одно до середини чверті «Дніпро» поступався 9:15. «Дніпро» скоротив відставання до трьох балів, але наздогнати киян не зміг. «Будівельник» виграв першу чверть 26:20.

На початку другої чверті «Дніпро» відігрався і після дальнього кидка Корнієнко вийшов вперед. Лідер став часто змінюватися, нікому з клубів не вдавалося піти у відрив. Але втрати «Дніпра» в атаці дозволили «Будівельніку» повісті +5. За 30 секунд до перерви Джетер зрівняв рахунок. Бобров закинув один штрафний із двох, що дозволило «Дніпру» завершити першу половину зустрічі в свою користь.

Друга половина матчу почалася з точного дальнього кидка Буртта. Потім Джонсон і Дево принесли «Будівельніку» 8 очок переваги. На 5-й хвилині «Будівельник» вигравав 13 очок. До кінця чверті «Дніпро» скоротив відставання, однак у киян залишався непоганий заділ у вигляді дев'яти очок переваги.

Закурдаев і Санон точними дальніми кидками скоротили різницю до п'яти балів. Однак на 7-й хвилині перевага «Будівельника» знову зросла до десяти очок. Санон дальнім кидком повернув інтригу. За півтори хвилини до фінальної сирени команди розділяли 4 очка. Але помилка «Дніпра» при передачі привела до перехоплення і швидкого прориву, який завершив Буртт. Прикінцеві секунди пройшли в гострій боротьбі, проте киянам вдалося утримати переможний рахунок.

• «Київ-Баскет» - «Харківські Соколи» 135: 35 (33:16, 26: 4, 36: 9, 40: 6);
  • «Запоріжжя» - «Одеса» 84:79 (25:16, 31:20, 11:21 17:22);
  • «Черкаські Мавпи» - «Тернопіль» 86:68 (19:12, 24:19, 16:19 27:18);
  • «Прометей» - «Хімік» 82:75 (16:18, 17:20, 23:17 26:20);
  • «Будівельник» - «Дніпро» 96:93 (26:20, 18:25, 31:21, 21:27).

Наступні матчі Суперліги відбудуться 13 лютого. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про перемогу «Баварії» на клубному чемпіонаті світу,про результати матчів баскетбольної Суперліги і про поєдинки Української хокейної ліги .