На годинку назад: як підготуватися до переходу на зимовий час

Україна в ніч проти 30 жовтня перейде на зимовий час

На годинку назад: як підготуватися до переходу на зимовий час
Фото: УНІАН

В Україні традиційно годинники на зимовий час переводять в останню неділю жовтня. Тобто 2022 року потрібно буде це зробити в ніч проти 30 жовтняО 04:00 ранку стрілки годинника переводяться на одну годину назад. А все тому, що взимку світає пізніше, а сутінки настають раніше, ніж у літній період.

Як підготуватися до переходу на зимовий час та уникнути негативного впливу на здоров'я

Сезонне переведення годинників негативно впливає на здоров'я, бо змінює біологічні ритми людини. Переведення стрілок годинника на годину назад провокує розвиток імунних і серцево-судинних захворювань, викликає загострення хронічних хвороб, порушення сну та може стати причиною осінньої депресії.

Готуватися до переходу на зимовий час варто заздалегідь. Для цього необхідно:

  • дотримуватися режиму сну й лягати раніше,
  • пити багато води та зловживати шкідливою їжею,
  • не варто вживати каву, чай чи алкогольні напої перед сном,
  • перед сном приймати теплу ванну з сіллю
  • перед сном гуляти на свіжому повітрі,
  • провітрювати кімнату і не користуватися гаджетами перед сном

Передісторія

Стрілки годинника восени та навесні українці переводять вже 40 років поспіль, відколи у 1981 році Радянський Союз вирішив запровадити переходи між літнім і зимовим часом. В Україні літній час уніфікували лише в 1996 році з метою економії електроенергії.

3 березня 2021 року Верховна рада в першому читанні ухвалила законопроєкт № 4201 "Про обчислення часу в Україні". Він передбачає відмову від сезонного переведення годинників. Однак депутатам так і не вдалося ухвалити законопроєкт у другому читанні.

Раніше ми писали про те, як відновити якість і режим сну під час війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube