Пентагон зафіксував над США розвідувальну повітряну кулю Китаю: чому вирішили не збивати

Читать на русском

Траєкторія польоту апарату проходить над декількома «конфіденційними місцями»

Читать на русском
Пентагон зафіксував над США розвідувальну повітряну кулю Китаю: чому вирішили не збивати
Пентагон зафіксував над США розвідувальну повітряну кулю Китаю: чому вирішили не збивати

Траєкторія польоту апарату проходить над декількома «конфіденційними місцями»

3-го лютого стало відомо, що в Пентагоні над територією Штатів зафіксували розвідувальну повітряну кулю. Найбільш вірогідно, що літальний апарат належить Китайській народній республіці. Кулю помітили саме перед візитом держсекретаря США Ентоні Блінкена до КНР для зустрічі з президентом Китаю Сі Цзіньпіном, але вирішили не збивати її задля безпеки людей внизу. 

Про це повідомили в американських ЗМІ. Встановлено, що помітили повітряну кулю ще декілька днів тому. Тоді вона пролітала над північчю США. Речник Пентагону Патрік Райдер зазначив, що пролітав апарат на значно більшій висоті, ніж призначено для комерційного повітряного руху. Проте він також додав, що куля не становить військової чи фізичної загрози для людей на землі. 

Не дивлячись на те, що мова йде про пряме шпигунство, високопоставлені військові чиновники порадили президенту США відмовитися від ідеї збиття апарату. Справа в тому, що уламки від нього можуть нашкодити людям внизу. Наразі стратегічно важливі дані для цього апарата недоступні. 

«Ми впевнені, що цей висотний аеростат спостереження належить Китайській Народній Республіці. Випадки такої діяльності спостерігалися протягом останніх кількох років, у тому числі до цієї адміністрації», – зазначив чиновник.

Траєкторія кулі вказує на те, що вона таки пролетить над декількома «конфіденційними місцями». Проте, Райдер зазначив, що значного ризику це не становить. Водночас, одним з таких місць, де пролітав шпигун, було над Монтаною – там розташовані 150 шахт міжконтинентальних балістичних ракет. 

Райдер додав, що уряд США працює разом з урядом Китаю через посольство у Вашингтоні та місію США в Китаї. При цьому, Штати вважають, що куля має «обмежену додаткову цінність», якщо казати саме про збір розвідданих. Можливо, перед нами лише чергове розхитування ситуацію саме перед візитом Блінкена в Китай. 

Що цьому передувало

Нещодавно головний дипломат США Ентоні Блінкен запланував візит до Китаю вперше за 6 років. Він має зустрітися з лідером КНР. Зустріч має відбутися 5-го лютого, а сам візит розтягнеться на два дні. Загалом тематикою зустрічі має стати налагодження відносин між країнами. Вірогідно, Україна теж може стати однією з тем для обговорень. 

Водночас, 2-го лютого стало відомо, що Філіппіни надали США доступ до масивного об’єму даних зі своїх військових баз даних про Китай. Країна зробила це на фоні загрози з боку Китаю. Можливо, повітряна куля – це відповідь на отримані розвіддані і спроба вирівняти ситуацію. Проте, наразі офіційних даних від Китаю про повітряну кулю не надходило. 

Нагадаємо, що США 3 лютого оголосять про постачання Україні далекобійних ракет: чим ще відзначиться новий пакет допомоги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.