"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Можливо, Вашингтон наближається до того, щоб дозволити іншим країнам, які літають на F-16, надсилати свої літаки в Україну
США не проти передачі винищувачів F-16 Україні. Однак це мають зробити треті країни. Також для цього необхідно отримати дозвіл.
Про це пише Politico. Неназваний співрозмовник із Пентагону у відповідь на прохання прокоментувати передачу F-16 Україні вказав журналістам на статтю видання, опубліковану в січні 2023 року. У ній інший анонімний співрозмовник із відомства, говорячи про постачання, сказав: "Я не думаю, що ми проти". У тому ж матеріалі він наголосив, що остаточного рішення про постачання ще не ухвалено.
Країни, які мають намір передати Україні F-16, повинні отримати на це дозвіл від США. Раніше влада України не раз запитувала у США постачання F-16, але Білий дім відмовляв. Варто додати, що військовий експерт Олег Жданов заявив, що потреба України в F-16 зросла ще більше. Говорячи про переваги F-16, він зазначив, що це багатоцільовий літак. Якщо МіГ-29 може виконувати тільки функції винищувача і бомбардувальника, то F-16 може виконувати одразу чотири завдання.
Польща має у своєму арсеналі невелику кількість літаків F-16. Поки зарано говорити про їх передачу Україні. Водночас країна готова сприяти підготовці українських пілотів та відправці МіГ-29. Таку заяву нещодавно зробив президент Польщі Анджей Дуда. За його словами, Польща входить до трійки країн (після США та Великобританії), які найбільше допомагають Україні.
"У нас є відносно невелика кількість літаків F-16. Ми готові підтримати процес підготовки українських пілотів – я обговорював це з прем'єр-міністром, міністром національної оборони деякий час тому. Але та кількість літаків F-16, яка у нас є, не дозволяє нам сьогодні говорити про те, щоб передати Україні якусь частину з них", - сказав Дуда.
Водночас Дуда запевнив у готовності до подальшої передачі Україні літаків МіГ-29. Він додав, що є певна проблема, тому що деякі МіГи у країні вже працюють за стандартами НАТО і виконують місію повітряного патрулювання, тобто служать для захисту країн НАТО.
Раніше ми писали, що Британія працює над наданням Україні винищувачів F-16 та вже влітку розпочне навчання українських пілотів. Крім того, інфраструктура України уже готова приймати літаки F-16.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.