Пенсіонерка ВСУ вимагає від ПФУ 1 мільйон гривень компенсації - що вирішив суд

ГУ ПФУ в Черкаській області не виконало судові рішення, кошти жінці не виплачені

Суд
Жінка неодноразово отримувала відмови у перерахунку пенсії, тому просить стягнути з ПФУ компенсацію у розмірі 1 мільйона гривень

Пенсіонерка органів ВСУ отримує пенсію за вислугу років. Однак їй неодноразово відмовляли у перерахунку пенсії та виплаті нарахування щомісячної доплати до пенсії. Тож вона вимагає компенсацію у розмірі 1 мільйона гривень. Про це йдеться у рішенні Придніпровського районного суду Черкас, опублікованому 14 листопада 2024 року. 

Жінка з 31.12.2010 року є пенсіонеркою органів ВСУ та отримує пенсію за вислугу років. Вона у зв'язку з неодноразовими відмовами у перерахунку пенсії, відмовою у виплаті нарахування щомісячної доплати до пенсії змушена була щоразу звертатися за захистом своїх порушених прав до суду з позовами до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області. Внаслідок цього, рішеннями Черкаського окружного адміністративного суду від 15.06.2018 року (справа №823/1880/18), від 17.01.2022 року (справа №580/10774/21), від 24.10.2023 року (справа №580/9104/23) її позовні вимоги були задоволені. Громадянка вказує, що судові рішення так і не були виконані ГУ ПФУ в Черкаській області, кошти їй не виплачені. Отже, тривалим, більш як двоє років, протиправним невиконанням судових рішень їй завдано моральної шкоди, враховуючи її стан здоров'я, наявність ряду захворювань, що підтверджується медичними документами. Крім того, відповідно до довідки до акту МСЕК від 08.06.2011 року вона має другу групу інвалідності. Наявність ряду захворювань, змушує її постійно приймати ліки, також вона потребує операційного втручання, але з-за протиправної поведінки ПФУ невиплатою належних їй, відповідно до судових рішень, коштів, вона позбавлення можливості лікування і стан її здоров'я погіршується. Кожен день затримання виплати заборгованості по пенсії знецінює ці заборговані кошти, росте рівень інфляції, підвищується вартість послуг клініки, яка проводить операції, що призводить до збільшення витрат, фізичних, моральних та душевних страждань, тривогу за свою подальшу долю. Враховуючи значну тривалість часу порушення її прав, оцінює завдану їй моральну шкоду у розмірі 1 мільйона гривень.  

Яке покарання обрав суд? 

Суд частково задовольнив позов жінки. З держави Україна шляхом коштів державного бюджету України на її користь в рахунок відшкодування моральної шкоди стягнуть 7 тисяч гривень. 

"Суд вважає, що позивачці відповідачем державою Україна в особі Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області завдано моральної шкоди, яка свідчить про завдання їй душевних страждань, внаслідок не нарахування та не виплати у повному розмірі пенсії, яка є джерелом для її існування, як пенсіонеру органів внутрішніх справ України, враховуючи норми чинного законодавства, що встановлено судовими рішеннями від 15.06.2018 року, 17.01.2022 року та 24.10.2023 року, які набрали законної сили", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube